3-daaase reis naar de Moezel van KBO Castenrav-Oirlo en Oostrum 1e daa: 8 september: 3e daa: 10 september: 2e daa: 9 september: Dit jaar ging onze reis naar De Moezel met 61 personen. Iets later dan de bedoeling vetrokken wij om ca. half negen van af Oostrum, waarna we in Oirlo en Castenray de medereizigers ophaalden. Allemaal aanwezig reden we vervolgens zuidwaarts naar het Wildgehge Hellenthal in de Eifel. Eerst hebben we genoten van "Kaffee und Kuchen", waarna we ieder op eigen gelegenheid een kijkje konden nemen in het prachtige Wildpark. Met de Gehege-express konden we ons door het gehele wildpark laten vervoeren. Ook hebben een aantal mensen het park te voet bekeken. Eveneens waren de roofvogels te bezichtigen. Na de voortreffelijke lunch in Restaurant Adler begon om half drie de spectaculaire roofvogelshow. Het was zeker de moeite waard hoe de adelaars, valken en buizerds de commando's van de betreffende mensen opvolgden (waarna ze daarvoor een beloning kregen). We vervolgden de reis naar Hotel Pistono te Dieblich. Na het inchecken hebben we van een prima diner genoten. De rest van de avond konden we zelf invullen. Het hotel organiseerde een zgn. Weinprobe, waar een aantal mensen van ons zich voor hadden opgegeven. Een sommelier vertelde ons op humoristische wijze over de geschiedenis van druivenstruik tot wijn en stelde ons in de gelegenheid de wijn te proeven. Hier werd gretig gebruik van gemaakt en resulteerde uiteindelijk in enige bestellingen. De overige reizigers hebben gewandeld en/of op het terras gezeten. Na een prima verzorgd ontbijtbuffet reden we naar de toeristenplaats Cochem, waar we eerst een 25 min.durende Rondrit door de stad maakte met de Mosel-Wein-Express. We kregen ook uitleg over hetgeen we zagen. Na de lunch in Hotel Noss konden we op eigen gelegenheid in Cochem rondkijken. B.v. met de Cochemer Sesselbahn naar het Pinner Kreuz, het mooiste uitzichtpunt over Cochem. Fantastisch. B.v. met de Cochemer Sesselbahn naar het Pinner Kreuz, het mooiste uitzichtpunt over Cochem. Ook een wandeling maken over de Moselpromenade of gewoon een "terrasje pikken", als we maar om 20 voor 4 aan de steiger van de boot waren voor een boottocht over de Moezel naar het plaatsje Alken. (ca. 2 uur). Een prachtige tocht. Helaas hadden we onderweg enig oponthoud, daar een van onze mensen door een wespensteek overgebracht moest worden naar het ziekenhuis. Gelukkig is dit goed afgelopen en kwamen zij 's avonds weer in het hotel. Na opnieuw een prima diner werd in het hotel de mogelijkheid geboden 's avonds een dansje te maken. Dit werd een gezellige avond. Het is weer de laatste dag van onze vakantie. We reden naar Koblenz waar we een bezoek brachten aan Festung Ehrenbreitstein. De wandeling naar boven was niet voor iedereen mogelijk helaas, want vanaf de vesting had men een prachtig uitzicht op de stad en het omliggende landschap. Wij vervolgende onze reis naar Koblenz-Guls, waar de lunch klaar stond. Vervolgens reden we naar het Centrum van Koblenz waar de chauffeur ons zo dicht mogelijk bij het Deutsche Eek afzette. Het zicht op de samenstroom van Rijn en Moezel is een mooie gewaarwording. Willem II op zijn paard is een indrukwekkend beeld. Hierna moesten we toch echt huiswaarts. In Venlo genoten we ons laatste diner (Restaurant LimianZ) en hebben we nog even een in ons midden zijnd bruidspaar (45 jaar) in de bloemetjes gezet. Om ca. half negen waren we weer thuis en kunnen we terugkijken op een prachtige reis met mooi weer, een prima hotel en mooie natuur. Leny Tromp

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 17