Samenwerking Wereldpaviljoen Floriade en Wonen Limburg De directie van Wonen Limburg en de Stichting Wereldpaviljoen, die een educatief belevingscentrum wil realiseren op Venlo GreenPark (Floriadeterrein) te Venlo, gaan intensief samenwerken. In eerste instantie neemt met ingang van heden de procescoördinator Vastgoed van Wonen Venray deel in de bouwgroep van het Wereldpaviljoen. Wonen Limburg en de Stichting Wereldpaviljoen hebben verder de intentie uitgesproken om in de toekomst deze samenwerking in dit bijzondere project verder uit te bouwen. "Dit is het begin", zeggen de woordvoerders van beide partijen. Interesse "Van begin af aan hebben wij grote interesse getoond in dit bijzonder project dat een aanwinst wordt voor Noord-Limburg", zegt directeur Hassan Najja van Wonen Venray namens de directie van Wonen Limburg. "De gepassioneerdheid en realiteitszin van de initiatiefnemers spreekt ons aan. Maar ook de doelstelling om kinderen en jongeren op een attractieve wijze kennis te laten maken met andere culturen spreekt ons enorm aan. Ook wij als woningcorporatie hebben een maatschappelijke verantwoordelijkheid en die willen wij graag inbrengen in dit project. Het idee van het Wereldpaviljoen sluit naadloos aan op onze filosofie". In eerste instantie zal de procescoördinator Vastgoed van Wonen Venray een bijdrage leveren gedurende de haalbaarheidsfase in de vorm van advieswerkzaamheden. Voorzitter René Poels van de Stichting Wereldpaviljoen reageert verheugd op de samenwerking met Wonen Limburg. "Met de steun en expertise van Wonen Limburg hopen wij dat er nog meer vaart komt achter onze plannen. Van begin af aan heeft Wonen Limburg grote interesse getoond in ons project. Deze interesse is nu omgezet in een daadwerkelijke samenwerking en daar kan iets heel moois uit ontstaan", aldus Poels. Het Wereldpaviljoen De Stichting Wereldpaviljoen, ontstaan door de samenwerking van mondiale platforms in Noord Limburg, COS Limburg en de Regio Venlo, wil volgend jaar de eerste spade in de grond zetten voor de bouw van een permanent educatief belevingscentrum mondiale vorming. Belangrijk onderdeel wordt een zogenaamd inleefatelier waar een dorp, stad en platteland van een derde wereldland wordt nagebouwd. Het project is speciaal bedoeld voor kinderen en jongeren en krijgt ook een toeristische unit. Tijdens de Floriade biedt het Wereldpaviljoen ook onderdak aan inzendingen van derde wereldlanden. Het gebouw is al net zo innovatief als het idee achter dit centrum. Er wordt namelijk gebouwd volgens het BB-Con principe door een grote ballon op te blazen en daarover heen beton of watervaste leem te spuiten. Na het hardingsproces van de beton kan de ballon worden verwijderd en staat het gebouw. De BetonBallon is een duurzame en milieuvriendelijke methode om gewelfconstructies snel, kosteneffectief en kwalitatief hoogwaardig terug te brengen in de bouwpraktijk. Wonen Limburg Wonen Limburg is een grote woningcorporatie die 24.000 woningen beheert in de provincie Limburg. De organisatie bestaat uit zes zelfstandige vestigingen (Wonen Helden, Wonen Heuvelsteden, Wonen Horst, Wonen Roer Maas, Wonen Venray en Wonen Weert) verspreid over Limburg en een centrale organisatie. Binnen de centrale organisatie bevindt zich de afdeling Vastgoedontwikkeling. Ruimte voor jezelf! if 4 wonert limburg

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 13