Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3, 5807 BT OOSTRUM Tel. (0478} 510713. e-mail: mcfleuren@home.nl Internet: www.dorpenvenrav.nl Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 14 april 2009 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Een bijzonder welkom aan Mevr. Smeets en dhr. Kierkels die een presentatie zullen houden over het werk als Bijzonder Opsporings Ambtenaar. (BOA) 2. Vaststelling van de agenda. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 3. Presentatie Pro Rail door Dhr. Kierkels en Mevr. Smeets. Dhr. Kierkels vertelt dat Pro Rail verantwoordelijk is voor een goed berijdbaar spoor evenals het onderhoud 7 meter links en rechts van het spoor. Pro rail is te vinden onder Google voor informatie en meldingen.De presentatie zal naar het secretariaat worden gemaild en vervolgens doorgestuurd naar de andere leden. 4. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. 5. Notulen openbare vergadering d.d. 10 maart 2009. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld 6. Gebiedsgericht werken De eerstkomende vergadering is 21 april, geen bijzonderheden. 7. Dagelijks Bestuur Mondeling verslag dorpsradenoverleq 6 april Mevr. Van Dinther vertelde over het energie en klimaatbeleid van de gemeente Venray. De gemeente vraagt ideeën voor energiebezuiniging van openbare gebouwen. De financiering van de website is vastgesteld. Overige activiteiten - Conferentie Maaslijn en veiligheid. Er wordt een convenant gesloten tussen de gemeente, de politie en Pro Rail om een goed functioneren onderling en de kwaliteit en veiligheid van de Maaslijn te waarborgen c.q. te verbeteren. - Informatieverstrekking van de gemeente over het nieuwe station. Bewoners bij het station gaven aan dat men veel overlast ondervond van bussen. Ook had men graag in 2006 (nieuwbouw school) een ruimere planning van grond voor de rotonde gezien. - Fam. Derks pleit bij de provincie voor een geluidsscherm aan de Wanssumseweg. Overweging van een geluidsscherm is alleen aan de orde bij reconstructie van de provinciale weg. - Het idee van een bruggetje over de beek ten hoogte van de Ghünenbeek wordt niet uitgevoerd. Het sluit niet aan op de wandelroute, aanwonenden hebben bezwaren geuit en het is te kostbaar. De dorpsraad is van mening dat de gelden uit het leefbaarheidbudget anders besteed moeten worden. - Er is een gesprek geweest tussen KBO, het bestuur van D'n Oesterham en de dorpsraad waarin de wensen van de KBO zijn geïnventariseerd bij gebruik van de Watermolen.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 7