Warrelkn o esten wan deling op Landgoed "Bronlaak" Beste senior tennisleden, 50+ van Oostrum Kom met zN n allen op Donderdag 12 Februari naar de carnavalsavond Met dit jaar als hoogtepunt vijfvoudig Limburgs kampioen Piërre van Helden uit Melderslo Op zondag 15 februari 2009 organiseert IVN Geysteren-Venray een excursie op Landgoed "Bronlaak"" De gebroeders Roelvink, 2 Twentse bankiers kochten in 1907 woeste Peelgrond, genaamd de Groote Slink en de Bunthorst. De ontginningswerkzaamheden werden uitgevoerd door de Nederlandse Heidemaatschappij. Van 1910 tot 1917 werd landgoed de Groote Slink aangelegd, in opdracht van Adam Roelvink, door de beroemde landschapsarchitect Leonard Springer. Deze legde een landgoed aan in Engelse landschapsstijl. De architect maakte gebruik van de natuurlijke glooiingen om dit nieuwe landschap vorm te geven. Dit landgoed is een van de oudste en mooiste Engelse landschapstuinen van Nederland. Er werd een mooie villa gebouwd die verhoogd werd aangelegd op het zand dat uit de slinkvijver werd gehaald. Vanuit de zonnekamer van de villa lopen 3 hoofdzichtlijnen: naar de vijverde Dusseldorfer Allee en de Long Walk. Het park bestaat uit vele soorten statige oude bomen. Tijdens de wandeling lopen we door prachtige weilanden omzoomd door mooie bomen en struiken, langs de mooie vijver, oude loofbossen de uitgestrekte hei, oude loofbossen, de eeuwenoude Justitieplaats en andere monumentale gebouwen. In de winter als de bladeren gevallen zijn, zijn er nog voldoende levenstekens te vinden. We gaan samen op zoek naar diersporen en de opruimers van de natuur in de ruimste zin van het woord. Te denken valt aan de paddestoelen, insecten, vogels enz. We bekijken dode bomen, natuurgebiedjes op zichzelf en natuurlijk de warrelknoesten. Als u door al dit moois poëtische inspiraties hebt gekregen dan mag u die ter plekke ten gehore brengen. De wandeling start om 10.00 uur op de Parkeerplaats bij de hoofdingang van "Bronlaak", Gemertseweg 36, Oploo. Duur wandeling: 2 uur. Kinderen zijn van harte welkom M.i.v. het weekend 28/29 maart begint ook de dorpencompetitie weer volop te draaien. U kunt zich hiervoor opgeven bij Ton Clephas, Leo Lenssen of Joop Schoonderbeek. Vrijdag 27 februari willen we definitief de teams samenstellen. Tevens een uitnodiging om 11 maart aanvang 20:00 uur in onze kantine aanwezig te zijn bij onze jaarlijkse algemene ledenvergadering. Een sportief tennisseizoen toegewenst, Bestuur Activiteitencommissie. Het tennisseizoen nadert weer met rasse schreden. M.i.v. 1s,e zondag van maart start de mixcompetitie. Voor wedstrijdbepalingen etc.. zie 't Balletin. Opgave bij Jacques van der Meijden, tel: 0478-588323, doe dit voor 20 februari.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 20