De gemeente zal bij huurders van gemeentelijke gebouwen informeren naar hun plannen voor de toekomst e.e.a in het kader van de verdere ontwikkeling Watermolen/brede school. Overige activiteiten De voorzitter is uitgenodigd voor een congres, georganiseerd door de gemeente en Veolia over het openbaar vervoer en Zenith. Ook zijn een aantal aanwonenden uit de directe omgeving van het station uitgenodigd. Er is nog geen programma van ontvangen. Er is een mail ontvangen van Roel Coppus, waarin hij aangaf dat het nieuwjaarsfeest bij Zenith druk bezocht was maar dat er weinig incidenten zijn geweest. Hetzelfde geldt voor de omgeving van het station. 7. Openbare ruimte - De kerstboomverbranding was afgelopen zaterdag. De dorpsraad wil de volgende mensen bedanken. - Dhr. Fleurkens voor het schenken van de grote boom op het plein. - De OZOO voor de nieuwe verlichting. - Hans Manders voor het transport. - Fam. Linders voor het beschikbaar stellen van de locatie en de hulp rondom de verbranding. - Alle dorpsraadleden die hierbij betrokken waren. - De kerstboomverbranding is goed en gezellig verlopen met warme chocomel en erwtensoep. Voor volgend jaar moet er meer duidelijkheid zijn over de artikelen die in het krantje moeten komen en wie dit regelt. Er is nu een nieuw draaiboekje, deze wordt rondgestuurd. Ook zal er geïnformeerd worden bij de brandweer waar een locatie om bomen te verbranden aan moet voldoen omdat een alternatieve locatie voorhanden moet zijn.. - De gemeente Venray heeft aangegeven bezig te zijn met de verkeerssituatie bij de rotonde Sparrendreef en Vennenweg. De grond is van de provincie en men is nu in overleg. - Naar aanleiding van een verzoek om een extra bladkorf, zei de gemeente bezig te zijn met een ander systeem van inzamelen. We horen er in de herfst van 2009 meer over. - De zoutbak is in principe voor de straatjes om de bejaardenwoningen, maar mag ook elders gebruikt worden. - Bij het speelterreintje van de van Broekhuizenstraat zal het bergje afgetopt worden zodat kinderen niet meer richting de afrastering kunnen rollen. - Er is een brief binnengekomen van de gemeente over de contactpersonen van de openbare ruimte. Willy Sassen blijft onze vaste contactpersoon. De KBO heeft voor het groenonderhoud als contactpersoon Jan Voesten. - Voor de nieuwe nostalgische verwijzingsbordjes wordt gevraagd of er suggesties zijn. Samen met de publieke tribune worden verscheiden bezienswaardigheden opgenoemd zoals De Watermolen, de Geijsterse bossen enz. Er moet nog een vergunning aangevraagd worden. Verder moet er gekeken worden waar en hoeveel er komen te staan. 8. Maatschappelijke zaken De kleurwedstriid. Helaas was de animo niet zo groot als verwacht, er wordt nog gekeken hoe we de prijsuitreiking gaan doen. Overige activiteiten 15 december was de dorpsraad uitgenodigd voor de informatiebijeenkomst over de resocialisatiewoningen bij de TBS kliniek de Rooyse Wissel. Er komen 9 resocialisatieplaatsen buiten het hek van de kliniek. Er is toezicht vanuit de kliniek. De dorpsraad heeft niet de intentie bezwaar in te dienen tegen de bouwvergunning. We wachten verdere ontwikkelingen in februari af. De dorpsraad wil aanvragen voor het leefbaarheidbudget niet langer verbinden aan een bepaalde periode, maar het hele jaar de mogelijkheid geven om een beroep te doen op een financiële steun uit het leefbaarheidbudget. In het Oostrums weekblad zal een paar keer gewezen worden op de mogelijkheid een formulier te downloaden van de website.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 7