Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3, 5807 BT OOSTRUM Te!. (0478) 510713, e-mail: mcfteuren@Jiome.ril Internet: www.dorpenvenrav.nl Conceptnotulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 13 januari 2009 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet iedereen welkom op de eerste dorpsraadvergadering van 2009 en wenst ieder een goed jaar toe. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen. Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. Er is een kerstgroet met wat lekkers binnengekomen van Wonen Venray. De leefbaarheidsubsidie is binnengekomen. Het advies van de dorpsraad m.b.t. het beheer van de Watermolen is verstuurd naar De KBO, het bestuur van d'n Oesterham en de gemeente. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 9 december 2008 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 5. Gebiedsgericht werken Het advies ten aanzien van het beheer van de Watermolen is uitgebracht. We wachten verdere stappen van de gemeente af. 6. Dagelijks bestuur Mondeling verslag dorpsradenoverlea 5 januari Er is een presentatie gehouden over de nieuwe wet ruimtelijke ordening. Door deze nieuwe wet, hoopt men de procedures te verkorten. Nieuw is ook dat gegevens vanaf 1 juli 2009, bijvoorbeeld over een bestemmingsplan, zijn te raadplegen via een website van de gemeente. Het blijft een technische materie. Leefbaarheidonderzoek. De aanvullingen die de dorpen hebben gegeven op de eindrapportages zijn verwerkt in de eindversie. Het vormt zo een leidraad voor de andere leden van de gebiedspanels om een uitvoeringsprogramma te maken. Verder is het een ondersteuning en aanvulling bij de beleidsontwikkeling voor de gemeente met betrekking tot de leefbaarheid. Jeugd en dorpsraad. In Veulen en Heide zijn de dorpsraden in gesprek geweest met de jeugd. Ons staat ook iets dergelijks voor ogen, om te kijken wat er nu leeft onder de jeugd en waar ze (binnen redelijke grenzen) behoefte aan hebben. Bij het opzetten van het DOP is dit ook gebeurd, dit is echter al weer een tijd geleden. De jeugd van toen is niet de jeugd van nu, de gegevens van het DOP kunnen dan getoetst worden. Maatschappelijke zaken zal zich er in verdiepen en kijken in welke vorm dit gegoten kan worden, in de vergadering van maart komen we er op terug. Informatie Watermolen. Het advies aan de gemeente ten aanzien van het beheer van de Watermolen houdt in dat de dorpsraad het wenselijk acht dat De Oesterham dit op zich gaat nemen.. Bij de keuze speelden zaken als deskundigheid, vergunningen en continuïteit een grote rol.. Wel is er de voorwaarde aan verbonden dat er afspraken gemaakt worden met de KBO over het gebruik, met name overdag. Er is aangegeven dat we gesprekspartner willen blijven bij de verdere ontwikkeling.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 6