In week 1 van 2009 zal er géén Oostrums weekblad verschijnen. Stichting Dorpsraad Oostrum Beste inwoners van Oostrum, Wij wensen u allen fijne feestdagen en een voorspoedig 2009 toe. Hoefslag 3, 5807 BI OOSTRUM lei. (0478) 510713. e-mail: mcfieuren@home.nl Internet: www.dorpenvenrav.nl Het jaar 2008 is bijna voorbij. Een jaar waarin de dorpsraad haar best heeft gedaan om zaken op te pakken die ten goede komen aan de leefbaarheid van Oostrum. Ook in 2008 zijn weer enkele projecten op de rails gezet die in het uitvoeringsprogramma van het Dorps Ontwikkeling Programma(DOP) zijn opgenomen. Een korte samenvatting treft u hierna aan. In de sfeer van woningbouw is het appartementencomplex op het terrein van de vroegere Rabobank en zijn starterwoningen in de Ooster Thienweg gereedgekomen. Verder is gestart met de bouw van het appartementen complex bij de "oude Melkfabriek". Verdere ontwikkelingen in Oostrum-oost liggen in het vizier. Een informatieavond is gegeven met betrekking tot de ontwikkelingen van het vroeger Nelissenterrein. Het bestemmingsplan bedrijventerrein "de Blakt", waarbij de dorpsraad zitting had in de klankbordgroep, is vastgesteld. Op het gebied van maatschappelijke voorzieningen heeft er een onderzoek plaats gevonden naar de behoefte en beschikbaarheid van welzijnsaccommodaties in Oostrum. Een afronding hiervan mede in relatie tot de ontwikkelingen rond "den Aide Meule" zal in 2009 plaats vinden. Uit het leefbaarheidfonds van de Dorpsraad zijn enkele projecten mede gefinancierd. Het project van de plaatsing van defibrillators in Oostrum is opgenomen in het regionale project van de Stichting Hard voor Hart, de gemeente Venray en de Rabobank. Met betrekking tot verkeersveiligheid is de situatie rond het NS-station voorlopig verbeterd, verdere aanpassingen van het terrein zijn gepland. Voor het buitengebied zijn verkeerstechnische maatregelen afgesproken die ook hier het verkeer veiliger gaan maken. De parkeerduurbeperking aan de Mgr. Hanssenstraat, i.v.m. bouwprojecten, is opgeheven. Het afgelopen jaar heeft de KBO wederom het openbaar groen in Oostrum onderhouden. De complimenten hiervoor zijn op z'n plaats. De dorpsraad heeft het afgelopen jaar afscheid genomen van Annemarie Linskens en Toon van Soest. Beiden hebben zich op zeer verdienstelijke wijze ingezet voor de gemeenschap waarvoor onze bijzondere dank. Als nieuwkomers hebben we Silvia Linders en Hans Berkel in de dorpsraad mogen begroeten. Graag willen wij als dorpsraad alle inwoners danken voor de betrokkenheid, inzet en belangstelling voor de dorpsraad en daardoor voor de leefbaarheid van Oostrum. Ook in 2009 zullen wij als dorpsraad ons best doen voor een goede leefbaarheid van het dorp. Speciaal willen wij dank uitbrengen aan de OOZO voor de versiering en het ter beschikking stellen van een nieuwe verlichting voor de kerstboom op het dorpsplein. Dorpsraad Oostrum VJflMDE REDflltflE

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 12