Beste kinderen uit Oostrum. Wat ben ik blij, wat was het leuk op de losplaats en die grote verrassing die jullie voor mij hadden, dat is wel heel goed geheim gebleven. Dat ik dit mee mag maken, en mijn hoofdpiet dat mooie voertuig mocht besturen waar ik achterin kon zitten met jullie, heerlijk wat heb ik daarvan genoten. Hebben jullie gezien hoe blij dat Helga was, zij was door het dolle heen omdat wij nu op tijd waren en allemaal in de trein zaten, zij gaf mij een dikke knuffel. Met de Pieten, gaat er wel eens wat mis, die waren zo druk, zo blij dat ze naar Oostrum mochten dat ze gewoon de zakken weg hadden laten toveren, en dus geen strooigoed. De harmonie was ook weer aanwezig en hebben ons lekker muzikaal naar de Oesterham gebracht, die zijn toch onmisbaar, zonder muziek zou het lang niet zo gezellig zijn. De Oesterham was mooi versiert het was er wel bloedheet, maar vooral heel gezellig. Het jeugdorkest speelden ook mooie sinterklaas liedjes, en hebben jullie het ook gezien, die met de dikke trom kon zelfs gewoon door trommen met de mond vol pepernoten. De pieten hebben het toch wel weer goed gemaakt, zij goochelde de zakken allemaal terug, Het strooigoed hebben ze allemaal aan jullie gegeven, wat een snoepkonten zijn jullie. Al die spellen en dansjes, jullie zijn erg handig en kunnen zoveel, daar heeft sinterklaas echt van genoten. Wat jammer dat de klok door loopt, en de tijd veel te kort was. Sinterklaas had jullie toch een verrassing beloofd voordat jullie naar huis gingen, dat was die verse sneeuw volgens Lars, met zijn handen vol pepernoten. Bij mijn vertrek waren er nog veel kinderen die mij iets gevraagd hebben; zoals, Of sinterklaas ook moet slapen, natuurlijk, sinterklaas kan niet zonder te rusten en slapen. Een hele lieve meid heeft mij Friet beloofd, wat lief datje aan mij hebt gedacht. Ook wil er een meisje groot worden gaat voortaan naar de wc, de luiers kunnen nu weg. Op de Mgr. Hanssenstraat zijn kinderen die de achterdeur open laten staan, kunnen wij tenminste goed binnen. Kom je mijn verlanglijstje ophalen, als het klaar ligt komt Piet het wel even op halen. Zo was de postpiet nog even naar de brievenbussen op school gaan kijken en heeft er nog iets gevonden, er waren weer prachtige kleurplaten bij, maar ook hele mooie werkstukken. Piet heeft er even enkele uitgehaald zoals die van Sjoerd Linders; Hoe out bent u, nu ben ik 366 jaartjes jong. En hoeveel zwarte pieten dat ik heb, teveel om te tellen. Gijs Berkel, wil ook weten hoe oud ik ben, en mijn achternaam, eerlijk gezegd heet ik alleen maar SINTERKLAAS mijn ouders hebben mij niet meer namen gegeven. Milan Boswinkel, dat is een ware kunstenaar, met zijn stoomboot. Dewi met haar prachtige ketting, dat moet in de familie zitten, wat een creativiteit. Maar ook prachtige tekeningen van Anne, en Isa en nog andere waar geen naam bij staat. Vragen, over Spaanse jurken in plaats van Minnie Mous jurkje Jurkenpiet weet er nu alles van, en zal kijken of hij het kan zetten Suus. Zo kinderen dat was het, wij gaan weer op pad en nog veel meer kinderen gelukkig maken. Jullie zijn in ieder geval hartelijk bedankt voor de prachtige middag in de Oesterham, maar ook alle andere mensen die daar aan mee hebben geholpen. Misschien kom ik jullie nog wel ergens tegen op school of ergens anders, in ieder geval tot ziens. Groetjes van Sint en zijn Pieten

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 5