8) Maatschappelijke zaken Regioraad Roovse Wissel De Rooyse Wissel gaat fuseren met de Stichting OG Heldring een nieuwe instelling in de gemeente Overbetuwe. Met deze gemeente wordt een overeenkomst gesloten waarin een aantal zaken vastliggen m.b.t. onder andere verlofregeling, contact politie en communicatie. Uit de regioraad van de Rooyse Wissel wordt de vraag gesteld in hoeverre er behoefte is aan een dergelijke overeenkomst met de Gemeente Venray. De conclusie van de discussie is dat het zinvol is vast te leggen wat men van elkaar mag verwachten. Vooral met betrekking tot communicatie aangaande "calamiteiten" wordt dit als zinvol gezien. 9) Dorpsontwikkeling Ontwikkeling Oostrum Oost. De raad van State heeft de uitspraak gedaan dat bebouwing in Oostrum-Oost niet geheel volgens de wettelijke regels tot stand is gekomen. Tussen partijen wordt naar een oplossing gezocht waarbij bedrijfsverplaatsing niet uitsloten is. Overleg is gaande. Overige activiteiten Klankbordgroep "de Blakt" De ontwikkeling van het bedrijventerrein 'de Blakt" tussen de Nobelstraat (Cordstrap) en de Oirloseweg wordt in 2009 ter hand genomen. De oorspronkelijke planning was 2010. In de loop van 2009 zal Waterschap Peel en Maas de Oostrumse Beek tussen de A73 en Bedrijventerrein "de Witte Vennen" gaan meanderen. Met het Waterschap is afgesproken dat zodra de plannen concreet zijn een presentatie gehouden wordt voor de gemeenschap, vergelijkbaar met die destijds is gehouden over de meandering bij de Mgr. Hanssenstraat. 10) Actielijst De actielijst wordt doorgenomen en bijgewerkt. Toegevoegd wordt: informatie subsidiemogelijkheden energiebeperking en milieu, Realisering verwijzingsbordjes naar bekende plekken in Oostrum en Overeenkomst Rooyse Wissel gemeente Venray. Verwijderd worden de gerealiseerde items 11) Rondvraag Gevraagd wordt om de bloembakken op het dorpsplein goed te zetten. Berkenbomen in de Gildestraat en Asselbergstraat worden vervangen. Indien de bekabeling voor de kerstboom op het dorpsplein niet meer wordt gebruikt wordt deze afgekoppeld. 11a) Presentatie jaarverslag "den Oesterham" Het stichtingsbestuur van "den Oesterham"geeft een uitleg over de financiële situatie van de stichting. Een meerjarenoverzicht laat een stabiel beeld zien. De exploitatie laat een beperkt positief resultaat zien. De opbrengst van grote evenementen moeten de tekorten bij veel verenigingsactiviteiten compenseren. Den oesterham streeft naar een grotere bezetting zodat de huurtarieven ook beperkt gehouden kunnen worden. In de tariefstelling van de consumpties is de plaatselijke horeca leidend. 12) Sluiting Onder dankzegging voor eenieders inbreng sluit de voorzitter de vergadering met de mededeling dat de november vergadering, gezien de late datum van deze vergadering komt te vervallen. De volgende vergadering is op 9 december in D'n Oesterham.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 7