L Website Door een van de leden van de dorpsraad is nog eens aangegeven welke mogelijkheden de website nog meer biedt dan het huidige gebruik. We zullen de mogelijkheden in de nabije toekomst meer gaan benutten zodat de site ook aantrekkelijk blijft. Informatie voortgang Watermolenterrein Vanuit de dorpsraad zijn er gesprekken gevoerd met het bestuur van d'n Oesterham en de KBO over de mogelijkheden en wensen m.b.t het beheer van de Watermolen. Zowel D'n Oesterham als de KBO hebben, onder voorwaarden, belangstelling voor het beheer. Hierbij heeft de KBO aangegeven dat zij binnen duidelijke afspraken vaste huurder wil zijn indien d'n Oesterham de Watermolen als een dependance gaat beheren. Parkeerduurbeperkinq Het voorstel van Samenwerking Venray in de commissie stedelijk beheer om de parkeerduurbeperking aan de Mgr. Hanssenstraat opnieuw in te stellen is in het verkeerde keelgat geschoten bij de dorpsraad. Zonder enig contact met de dorpsraad is dit voorstel gelanceerd. De dorpsraad vindt dit ongepast. Zij heeft vooraf zorgvuldig de ingestelde parkeerduurbeperking geëvalueerd in de september vergadering Hierin is besloten de beperking op te heffen. De aanwonen aan de Mgr. Hanssenstraat zijn vooraf schriftelijk uitgenodigd hun mening kenbaar te maken. Nagenoeg alle reacties gaven aan dat beperking niet langer gewenst was. De dorpsraad heeft op mede op grond van die reactie, het besluit genomen tot opheffing van de beperking. Samenwerking Venray is schriftelijk in kennis gesteld van het ongenoegen over haar handelswijze en tevens is B W van Venray verzocht de beperking niet opnieuw in te voeren. Leefbaarheidonderzoek. De dorpsraad is verzocht om desgewenst de resultaten uit het leefbaarheidonderzoek nog aan te vullen met informatie op basis van een toegestuurde enquête. Hiervan is geen gebruik gemaakt. Het onderzoek wordt nu verder afgerond. 7) Openbare ruimte Evaluatie Kermis De kermis is afgelopen jaar goed verlopen. De communicatie met de kermisexploitanten kan nog wat verbeterd worden. Wijziging inaana komarens fietspad/voetpad De gemeente gaat op verzoek van de dorpsraad de kom-ingang van Oostrum, vanaf de rotonde Wansumseweg gezien, versmallen. Hiermee wordt bewerkstelligd dat auto s niet gelijktijdig de doorgang kunnen passeren. Tevens wordt bereikt, wat de opzet was, dat de overgang van het fietspad naar de Mgr. Hanssenstraat wat geleidelijker verloopt. Hiermede is de veiligheid van de fietsers gediend. Speelruimteplan Door de werkgroep openbare ruimte is een rondgang gehouden langs de speelterreinen in Oostrum met dhr. Sassen van de Gemeente Venray. Verbeteringsvoorstellen en wensen zijn kenbaar gemaakt en worden op haalbaarheid beoordeeld. Het speelruimteplan heeft de intentie om daar speelterreinen te ontwikkelen waar daadwerkelijk de behoefte ligt, zowel wat leeftijd als hoeveelheid kinderen betreft. Overige activiteiten Verlichting kunstwerk. Naast de verlichting van de kerk is nu ook, zij het met vertraging, ook de verlichting van het kunstwerk gerealiseerd. Broekbos(achterzijde Randenrade) wordt opgekapt. Geconstateerd is verder dat er vervuiling plaats vind in het broekbos. Gewezen wordt op de verantwoordelijkheid van iedereen om de natuur schoon te houden en niet te gebruiken als dumpplaats voor vuil en eigen tuinafval.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 6