Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3. 5807 BT OOSTRUM Tei. {0478} 510713, e-mail: mcfleuren@home.nl internet: www.dorpenvenrav.nl Concept notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 21 oktober 2008 Locatie: d'n Oesterham 1 Opening door de voorzitter De voorzitter heet de aanwezigen welkom op deze uitgesteld vergadering i.v.m. de herfstvakantie. 2) Vaststelling Agenda De presentatie van de jaarcijfers van d'n Oesterham onder punt 9 wordt verschoven na het agendapunt 11 als punt 11a. 3) Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen De lijst met inkomende en uitgaande post wordt doorgenomen Met betrekking tot de (mail)brief van SVO over de gewenste wijziging van de voorrangssituatie op de rotonde Wanssumseweg/Deurneseweg zal na overleg met dorpsraad Ysselsteyn een verzoek worden ingediend bij de provincie Limburg. Aan de oproep van de gemeente Venray tot deelname aan het burgerhulpsysteem(AED) is al verschillende keren gevolg gegeven door plaatsing van de artikelen in het Oostrums Weekblad. Mevrouw Heesbeen directeur basisschool de Meulebeek neemt afscheid van de basisschool en is benoemd tot directeur van de Toverbal in Venray. Mevr. Heesbeen dankt voor de prettige samenwerking die zij heeft ondervonden in Oostrum, alsmede met de dorpsraad. Voorzitter dankt haar voor de inzet voor de Oostrumse gemeenschap en wenst haar succes in de nieuwe baan. Als opvolger zal dhr. Ger Claessens vanaf 1 november voorlopig als interim directeur fungeren. Hij heeft te kennen gegeven de contacten met de dorpsraad op dezelfde wijze als mevr. Heesbeen te willen voortzetten 4) Notulen openbare vergadering d.d. 9 september 2008 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Uit de notulen wordt aan de actielijst toegevoegd: informatie subsidiemogelijkheden en plaatsing informatieborden. 5) Gebiedsgericht werken Met betrekking tot gebiedsgericht werken zijn er geen nieuwe zaken te melden. De eerstvolgende vergadering is 3 december waarin het uitvoeringsprogramma opnieuw zal worden geactualiseerd. De vervanging van dhr. Toon van Soest in het gebiedspanel zal geschieden vanuit de dorpsraad. 6) Dagelijks bestuur Mondeling verslag dorpsradenoverleq vergadering 6 oktober 2008: Informatie is gegeven door wethouder Teunissen over de huisvesting buitenlandse werknemers. Hiervoor is een beleidskader opgesteld dat voor iedereen te raadplegen is via de website van de gemeente Venray. Verder is informatie gegeven over de woningbouw in de kerkdorpen. Behalve in Smakt zijn er ruime mogelijkheden voor woningbouw op de dorpen. Door wijziging van wetgeving en het opstellen door de dorpsraden en de gemeente van de ruimtelijke visies voor de dorpen is deze ruimte ontstaan.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 5