IwT Verdiende derbyzege voor Oostrum GOEDE VERLICHTING OP DE FIETS. ZORG DAT JE GEZIEN WORDT In de stromende regen boekte Oostrum een verdiende zege op de buren uit Holthees. Op een spekgladde grasmat won het uitspelende Oostrum met 1-2 door twee treffers van Arjan Kempen, die later in het duel zou uitvallen met een gebroken botje in de voet. De wedstrijd begon in een rustig tempo en de strijd en fanatisme die deze derby normaal gesproken kenmerken waren ver te zoeken. Holthees liet Oostrum het spel maken maar meer dan een paar speldenprikken konden de roodwitten niet uitdelen. Echter, hoe meer regen er uit de lucht kwam vallen, hoe meer de wedstrijd tot leven kwam. In de 20e minuut nam Oostrum de leiding na een mooie aanval over de linkerkant via Peter Fleurkens en Frank Frederix. De opgekomen linksback legde de bal keurig op het hoofd van spits Kempen die tussen drie man in binnenkopte: 0-1. Holthees kroop wat meer uit hun schulp en kwam een paar keer tot een schot in de richting van het Oostrumse doel. Namens Oostrum liet Chris Wilschut echter een grote scoringskans liggen toen hij vrij voor de keeper werd gezet maar te zacht inschoot. In de 38e minuut viel de tweede Oostrumse treffer dan toch. Na een sne||e één-twee tussen Stan Janssen en Ruud Custers leverde eerstgenoemde een prima voorzet af die door Arjan Kempen in een leeg doel geknikt werd: 0-2. Het lukte de gasten helaas niet om met deze stand de rust te bereiken. Een vrije trap op de rand van het strafschopgebied werd door Stijn Voermans keurig in de kruising geschoten: 1-2. De tweede helft leek Oostrum op weg een snelle beslissing te forceren. De ploeg creëerde in de eerste tien minuten na rust goede kansen voor Arjan Kempen en Chris Wilschut maar goed keeperswerk van Patrick Wijnen voorkwam de 1-3. Even later blesseerde Wijnen zich nadat hij hard in botsing was gekomen met de inglijdende Wilschut en de Holthees keeper moest zich laten vervangen. Nadat de wedstrijd een kleine tien minuten stil had gelegen ging Oostrum verder op jacht naar de derde treffer. De invaller-doelman had echter goede reacties in huis op een handvol Oostrumse afstandschoten en kopballen en hield zo zijn club in de wedstrijd. In de 65e minuut kwam onder luid gejuich van het thuispubliek Jelle van Tilburg in het veld namens Oostrum. De spits die jarenlang zijn goals maakte voor de blauwen uit Holthees was gebrand op een treffer tegen zijn oude club en kwam daar een aantal keer dichtbij. Tot tweemaal toe werd hem echter een penalty onthouden en tot overmaat van ramp zag de spits ook nog een ogenschijnlijk geldige treffer afgekeurd worden. Omdat Oostrum verzuimde de bevrijdende treffer binnen te schieten mocht Holthees blijven hopen op een gelijkspel. In de laatste minuten kwam de thuisploeg daar nog dichtbij maar een schot van Hakan Sazak en een kopbal van Jos van de Winkel gingen rakelings voorlangs. Na het laatste fluitsignaal kon Oostrum drie verdiende punten bijschrijven en houdt de ploeg aansluiting met de top van de ranglijst. Komend weekeinde komt oud-Oostrum trainer Twan Bloemen met zijn EWC op bezoek in Oostrum en zal er weer voor de punten gestreden moeten worden. Nu de klok weer één uur is verzet, is het 's avonds eerder donker. Dit betekent dat vrijwel alle jeugd weer in het donker naar het Sportpark "de Spar" fietst voor de trainingen. Helaas fietst de jeugd nog met regelmaat zonder verlichting. We zien zelfs fietsen waarop een verlichting ontbreekt. Zorg voor een fiets met een deugdelijk verlichting en maak gebruik van de verlichting op je fiets. Het is zeker niet stoer maar wel onveilig om zonder licht te fietsen. I' S

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 10