Stichting Dorpsraad Oostrum Aan de inwoners van Oostrum, Publicatie parkeerduurbeperking Mgr. Hanssenstraat. Hoefslag 3. 5807 BT OOSTRUM Tel. {0478} 510713. e-mail: mcffeuren@home.nl Internet: wwwdoroenvenravnI Zoals u mogelijk heeft gelezen in Peel en Maas of op de Kabelkrant heeft de politieke partij Samenwerking Venray de vorige week, in de commissievergadering Stedelijk beheer van de gemeente Venray voorgesteld om de parkeerduurbeperking op de Mgr. Hanssenstraat opnieuw in te voeren. Wij als dorpsraad vinden dit stijlloos en zijn hierover zeer verbolgen.omdat er door Samenwerking Venray geen enkel contact met de dorpsraad is opgenomen over dit voorstel. Zij kennen naar onze mening niet eens de beweegreden tot instelling en opheffing van de beperking. De dorpsraad heeft Samenwerking Venray haar misnoegen kenbaar gemaakt Intussen heeft de dorpsraad B W van de gemeente Venray schriftelijk verzocht niet in te gaan op dit voorstel en het advies van de dorpsraad tot intrekking van de parkeerduur beperking te handhaven. Uiteraard hebben wij fatsoenshalve een afschrift hiervan toegezonden aan Samenwerking Venray Even enkele feiten: Bij de start van bouw van het appartementencomplex, op de plek van de vroegere Rabobank, heeft de dorpsraad in samenspraak met de gemeente Venray een parkeerduur-beperking ingesteld voor de Mgr. Hanssenstraat en wel tussen de Stationsweg en de Vlasakker/Geysterseweg. Deze beperking werd ingesteld in verband met de verwachte parkeerdruk ter plekke door bouwvoertuigen. We hebben toen ook te kennen gegeven dat na het gereedkomen van het bouwwerk geëvalueerd zou worden of voortzetting van de parkeerduur-beperking nog nodig en/of zinvol zou zijn. De dorpsraad heeft in haar vergadering van 9 september deze evaluatie gehouden. Hierbij heeft zij ook de reacties van de aanwonenden betrokken; de dorpsraad had hen hiertoe schriftelijk uitgenodigd. Bij deze reacties was er geen die persé handhaving nodig vond, nagenoeg alle reacties gaven aan dat opheffing van de beperking gewenst was. De conclusie van de verdere discussie was dat de beperking zinvol is geweest, maar dat een verdere beperking van de parkeerduur nu niet meer nodig is, mede omdat de parkeerplaatsen bij het appartementencomplex weer beschikbaar zijn. Mede op grond van de evaluatie heeft de dorpsraad de gemeente gevraagd om de beperkingsborden te verwijderen; de gemeente heeft hieraan terecht gevolg gegeven. Zoals hiervoor al aangegeven heeft Samenwerking Venray geen enkel contact over deze kwestie gehad met de dorpsraad. Wij kunnen hieruit concluderen dat zij de positie van een dorpsraad miskent, althans niet erkent. Blijkbaar baseren zij hun voorstel op kretologie die niet gefundeerd is. Dorpsraad Oostrum

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 3