Rapportage overige activiteiten Een taxibedrijf heeft gemeld dat ze de tijdelijke situatie op het stationsplein verkeersonveilig vinden, voornamelijk bij het uitstappen. Het bedrijf is verwezen naar de gemeente. Wat betreft de bussen is de situatie een verbetering. De dorpsraad is van mening dat de gemeente hier snel gehandeld heeft. 8. Maatschappelijke zaken Stand van zaken mailing verenigingen Er zijn 44 brieven verstuurd waarvan er 10 retour gekomen zijn. Hiervan gaven 5 aan geen belangstelling te hebben en 5 gaven aan belangstelling te hebben voor verschillende zaken. Het aantal is te gering om een avond te organiseren. Er wordt gekeken of de geïnteresseerde verenigingen op een andere manier toch van informatie voorzien kunnen worden Rapportage overige activiteiten De kosten van het kopiëren van het Oostrums weekblad zijn reëel. Binnenkort is er nog overleg met de drukker. Annemarie Linskens blijft het weekblad doen en zal indien nodig verslag uitbrengen. 9. Dorpsontwikkeling - Er is een bericht van de gemeente Venray n.a.v. de herinrichting van het buitengebied en de 60 km zone. Op de hoek Spurkterdijk-Rosmolenweg komt volgens ons voorstel een plateau en op de Wansumseweg-De Zomp worden bomen gerooid om de situatie overzichtelijker en verkeersveiliger te maken. - Klankbordgroep de Blakt was opgeheven maar is nog een keer bij elkaar gekomen omdat er kleine wijzigingen waren in het bestemmingsplan. De wildbeheer eenheid Venray had moeite met enkele wijzigingen, hoewel deze weinig of niets met de doelstelling van hun vereniging te maken hebben. Voorzitter heeft gewezen op het feit dat er nog andere belangrijkere zaken zijn dan alleen het wildbeheer. Het economische belang moet zoveel mogelijk, als algemeen belang, prioriteit hebben 9.a Afscheid leden Dorpsraad. Mevrouw A. Linskens en de heer T. van Soest nemen afscheid als lid van de Dorpsraad. Er wordt op passende wijze afscheid genomen en de voorzitter dankt hen voor hun inzet. Annemarie en Toon danken op hun beurt de dorpsraad en wensen hun veel succes bij hun werk. Aansluitend overhandigt wethouder van Dijck aan Toon van Soest een bos bloemen voor zijn inzet in het gebiedspanel Oostrum. 9.b Voorstellen Elly van Dijck Haar portefeuille behelst: bestuurlijke vernieuwing, leefbaarheid, gebiedsgericht werken en burgerparticipatie. Ze wil dicht bij de mensen staan, weten waar we mee bezig zijn, waar lopen we tegenaan en wat valt er te verbeteren. Er wordt o.a. gesproken over het DOP project "De Watermolen" en we spreken onze zorg uit over de veiligheid van fietsers op de invoegstrook van de Mgr. Hanssen straat. De publieke tribune merkt op dat de staat van onderhoud van de nieuwe parkeerplaats aan het station beter kan en tussen de rails ligt veel afval. Elly bedankt voor de gastvrijheid, ze zal de opmerkingen meenemen en spreekt de hoop uit op een goede samenwerking. 10. Rondvraag Dhr. van Soest meldt dat er in oktober een uitnodiging verwacht kan worden van de firma Cordstrap, Deze firma hebben we eerder in Deurne bezocht. De door ons gevraagde open dag voor omwonenden zal niet doorgaan. Organisatorisch geeft dit problemen. Publieke tribune: zou het kunstwerk een vrolijk kleurtje kunnen krijgen? Dat zal niet gaan, dit is de beoogde natuurlijke kleur van het materiaal. Er is een stukje plantsoen dat opnieuw ingezaaid of ingeplant moet worden. Het gras op de speelplaatsen is te lang, dit zou structureel vaker gemaaid moeten worden.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 7