Lezing kruidige herfst. Alzheimer Café Venray Raad Daad herfstwandeling speciaal voor senioren en alleenstaanden. De herfst is een seizoen met vele facetten. Warme zonnige dagen en gure dagen met stortbuien wisselen elkaar af. In het seizoen dat de bladeren de prachtigste kleuren krijgen kun je ook de nodige bessen zaden en wortels vinden van planten met een geneeskrachtige werking. IVN Geysteren-Venray organiseert een lezing met als onderwerp: de kruidige herfst. U hoort bijvoorbeeld over de Gelderse roos met zijn helder rode bessen en wat de smeerwortel met botbreuken te maken heeft. U hoort ook over hoe kruiden vroeger gebruikt werden en waar ze vandaan komen. Over sommige kruidenplanten zijn interessante verhalen te vertellen over hun goede of juist slechte reputatie. Sommige planten hebben onvermoede culinaire kwaliteiten. Aan de hand van foto's en meegebrachte materialen zal Madeleine van den Hoek (herboriste) over genoemd onderwerp vertellen. De lezing vindt plaats op maandag 20 oktober om 20.00 uur in café 't Trefpunt in Geijsteren. Op maandag 13 oktober 2008 is het Alzheimer Café Venray weer open. Het café is een maandelijkse informele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulpverleners en andere belangstellenden elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om ervaringen uit te wisselen en te leren over dementie en aanverwante thema's. Het thema voor deze avond is: Dementie op jonge leeftijd. Gastsprekers zijn: Een partner van een jongdementerende en dhr. P. Haazen, verpleeghuisarts Zorggroep Noord-Limburg. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid telefoon (0478) 527066. Op zondag 2 november organiseert Raad Daad Thuisbegeleiding in samenwerking met het Limburgs Landschap een herfstwandeling speciaal voor senioren en alleenstaanden over de Grote Heide in Venlo. Op een ontspannen manier wordt onder leiding van een deskundige gids de natuur en fauna bekeken van een van de mooiste natuurgebieden in Venlo. De wandeling start om 13.30 uur en is rond 16.00 uur afgelopen. Deelname is gratis voor leden van Raad Daad, niet-leden betalen 2,50. Een kopje thee of koffie en een lekker stuk vlaai is inbegrepen. Geen vervoer? Raad Daad haalt u voor deze wandeling kostenloos op en brengt u ook weer veilig terug. Aanmelden graag voor 29 oktober via tel. 077 - 354 71 41 of via venlo@raaddaad.nl Noord- en Midden-Limburg

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 19