De IVN afdelingen: Geysteren-Venray en Maasdorpen organiseren op zondag 5 oktober "de Postbaan- en Maasroute fietstocht" Datum: zondag 5 oktober 2008 Vertrektijd: 11.00 - 14.00 uur Startpunten: Café 't Trefpunt, Dorpstraat 16 Geijsteren Grand café Non de Juu, Kloosterstraat 10 Tienray Info-punt Schuitwater, parkeerplaats Horsterdijk Info-punt Kaldenbroek, Grubbenvorst (geen gelegenheid auto's te parkeren) De Rozenhof, Markt 2 Lottum Café de Zwart, Kerkstraat 2 Blitterswijck Dit jaar organiseert het IVN Limburg tussen 20 april en 12 oktober een fietsroute door de Limburgse natuur. Op deze sportieve manier kunt u vanaf de fiets kennis maken met de mooiste natuurgebieden die onze provincie rijk is. Op zondag 5 oktober kunt u genieten van de prachtige natuur en het fraaie landschap tussen de kasteelruïne van Geijsteren en de kasteelboerderij Kaldenbroek in Grubbenvorst. Tussen beide plekken is dan door de IVN-afdeling Geysteren-Venray en de IVN-afdeling Maasdorpen een bijzonder interessante fietstocht uitgezet. De ellipsvormige route volgt in hoofdlijnen het voormalige traject van de postkoets en keert langs de oever van de Maas weer terug. Speciaal op deze dag heeft het IVN in samenwerking met Staatsbosbeheer en het Limburgs Landschap, bij Geijsteren, Kaldenbroek en het Schuitwater informatiepunten ingericht. Deskundigen zullen hier nader toelichting geven over de bijzonderheden van deze gebieden: in Geijsteren. b.v. over kerkuilen, in het Schuitwater over bevers en in Kaldenbroek over de beekdalflora. Bij deze infostands is iets fris en/of een bakje koffie verkrijgbaar. Van vele andere plekken waar u onderweg langs komt zijn de natuurhistorische of cultuurhistorische wetenswaardigheden in de routebeschrijving opgenomen. Deze folders bevatten ook een overzichtkaartje waarop de route van 48 km is ingetekend. Tussen het Schuitwater en Hayberries-Stop is het mogelijk de route af te korten. Hierdoor kan men kiezen voor een rondje van 22 km van het Schuitwater over Kaldenbroek) of een lus van 32 km (van het Schuitwater over Geijsteren). De routebeschrijvingen zijn tussen 11.00 en 14.00 uur af te halen bij bovenvermelde startpunten die allen direct aan de route liggen. Info: P. Hoebers 077-3983169 P. Weijers 0478-531878 i«

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 18