OVERLOON BUITENGEWOON zondag 24 augustus 2008 Uniek dagje uit in Overloon op zondag 24 augustus! Overloon is buitengewoon en dat laten de Overloners op zondag 24 augustus met veel spektakel zien. Op die dag is er in het gemoedelijke en toeristische dorp van alles te zien en te beleven voor jong én oud! Maar liefst achttien ondernemers in het buitengebied van Overloon zetten vanaf 11.00 uur hun deuren wagenwijd open. Op de bedrijven zijn allerlei leuke activiteiten. Zo wordt er midden in de wei van Boer Martijn een hippe modeshow met plattelands tintje gehouden, de schaapsherder van Overloon demonstreert schapen drijven met zijn border collie. Op verschillende melkveebedrijven worden de staldeuren open gezet. Naast koeien en schapen, kan men geitjes bewonderen op de zorgboerderij, koi-karpers in het vijvercentrum en ander natuurlijk schoon in Zoo Pare Overloon. Men kan een frietje eten bij de aardappelboer, een ijsje bij de koeienboer en proeven van andere Overloonse specialiteiten. En er is van alles te bezichtigen, zoals machines, vakantiewoningen en een patriot-afweersysteem bij het Liberty Park. Kijk voor een compleet overzicht van de bedrijven en de extra activiteiten op www.overloon-buitengewoon.nl. Het centrum van Overloon staat in het teken van muziek en gezelligheid. Jaren zestig, zeventig en tachtig-muziek klinkt uit jukeboxen op het 14 oktoberplein. Dit plein wordt omgetoverd tot een groot terras. Desdemona Dance maakt het plaatje compleet met mooie dansshows. Rond 15.30 uur verwelkomen we twaalf wielrenners die een 1400 kilometer lange sponsortocht hebben gemaakt van Lourdes naar Overloon. De wielrenners worden op een feestelijke manier binnengehaald door een club oorlogsveteranen op Harley Davidsons en de Overloonse Joekskapel. De opbrengst van de tocht is voor Stichting Overloonse Bedevaart, 's Avonds is er tot 21.00 uur live muziek in het centrum. Van 11.00 tot 17.00 uur rijdt een gratis pendeldienst, bestaande uit huifkarren en busjes, om alle bezoekers van en naar speciale parkeerplaatsen, de bedrijven of het centrum te vervoeren. Uiteraard is alles ook prima bereikbaar op de fiets. De toegang van het evenement is gratis. Voor het parkeren en het informatieboekje wordt een kleine vergoeding gevraagd. Kortom, Overloon Buitengewoon is een uniek dagje uit in Overloon voor jong en oud! Kijk voor meer informatie op www.overloon-buitengewoon.nl. xL. >5

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 13