Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478-510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl 0RPSRAAD Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 13 mei 2008 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Een bijzonder welkom aan Hans Berkel, onze nieuwe kandidaat voor de dorpsraad. 2. Vaststelling van de agenda. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Er is een brief binnengekomen van de gemeente met vragen over jongerenketen en veiligheid in Oostrum. Een brief vanuit het dorpsradenoverleg zal ons standpunt hierin naar de gemeente verduidelijken. Verder is er een brief van de gemeente over bestemmingsplan De Blakt en de natuurcompensatie waarvan 70 is gerealiseerd. Op Mgr. Hanssenstraat No.12 is een hennepkwekerij ontmanteld. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 8 april 2008 De notulen worden zonder wijzigingen vastgesteld. 5. Gebiedsgericht werken Het accommodatie onderzoek van Synthese is binnengekomen. Maatschappelijke zaken zal het rapport doornemen. Aan of opmerkingen zullen meegenomen worden naar het gebiedspanel van 10 juni. De inhoud van het rapport is overeenkomstig de uiteenzetting van Dhr. H. Beterhams van Synthese op 12 februari j.l. Leefbaarheidonderzoek De gemeente doet elke 5 a 6 jaar een onderzoek naar de leefbaarheid van de dorpen in de gemeente Venray. Deze keer zijn, volgens advies van het DRO, de gegevens uit de DOP's en de reeds bekende gegevens bij de dorpen hiervoor gebruikt. Een overzicht van Oostrum is bekeken door de dorpsraad en aanvullingen worden doorgegeven. Zodra het concept klaar is kan er nog aanvulling worden gegeven en wordt het rapport met de dorpsraden besproken. 6. Dagelijks Bestuur Benoeming dorpsraadlid Dhr. Hans Berkel wordt voorgedragen als nieuw lid van de dorpsraad. Na schriftelijke stemming wordt hij met 11 voor-stemmen en 0 tegen-stemmen benoemd. De voorzitter spreekt het vertrouwen uit in een goede samenwerking. Mondeling verslag dorpsradenoverleg 5 mei 19 mei is er een informatieavond buitenlandse werknemers en huisvesting in Ysselsteyn, andere dorpen zijn welkom. Volgens afspraak bij de start van de website hebben de dorpen de plicht om een bijdrage te leveren in de instandhouding van de website. In het DRO is gekozen voor een vorm van sponsoring van de website van de dorpen. Iedere dorpsraad zal de plaatselijke bedrijven benaderen voor sponsoring. Men denkt aan het plaatsen van het logo van de betreffende sponsor of de vermelding van de naam voor 25,00 per jaar. Het dagelijks bestuur zal deze taak op zich nemen. 07 OSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 7