Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478 -510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl 0RPSRAAD Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 8 april 2008 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Een speciaal welkom aan de heren Sassen en Halbersma van de gemeente Venray en de heer Hanckmann van adviesbureau Kragten. De benamingen van de commissies zijn aangepast aan de dorpsmaatstaven. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Kennismaking met dhr Sassen contactpersoon Openbare Ruimte, gemeente Venray. De heer Sassen wil bij de aangedragen zaken een afhandelingtermijn zetten zodat niet onnodig dezelfde items benoemd worden. Eén keer per maand, een week voor de vergadering van de Dorpsraad, wordt een overzicht verstrekt met de stand van zaken. De bladkorf voor de Oosterthienweg wordt dit jaar geplaatst. De heer Sassen verwacht een goede en prettige samenwerking met de dorpsraad. 4. Presentatie inrichting buitengebied door dhr Halbersma en dhr Hanckmann. Aan de hand van een diapresentatie wordt uiteengezet wat de plannen zijn rondom Oostrum. De dorpsraad was vertegenwoordigd bij de inventarisatie van mogelijke knelpunten. De maatregelen, indien noodzakelijk en voor zover mogelijk, worden toegelicht. Bij de Spoorwegovergang OirlosewegAA/itte Vennen ziet men geen mogelijkheden om de situatie te veranderen. Dit was een van de punten uit het DOP. Het staat nog wel als knelpunt geregistreerd. De getoonde situatie van de Sparrendreef is niet optimaal en wordt nogmaals bekeken. Als de plannen concreet zijn, zullen deze in de media onder de aandacht worden gebracht. In 2008 wil men met de uitvoering beginnen. 5. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. De Rabobank heeft geïnventariseerd wat de behoefte is aan defibrillatoren bij de dorps- en wijkraden. Dhr. Linskens heeft in een brief zijn ongenoegen geuit over de vertraging die er is ontstaan rondom de aanschaf van de defibrillator. Vorig jaar heeft hij voorgesteld om dit van uit het leefbaarheidbudget te financieren. De aanvrager dient het project zelf te realiseren. De dorpsraad is wel van mening dat de communicatie beter had gekund, verder speelden de eventuele gezamenlijke aanschaf door de dorpsraden en een initiatief van de Rabobank mee. Synthese wil in een van de volgende vergaderingen een voorlichting geven over "straathoekwerk" en daarnaast hun werkwijze toelichten. 6. Notulen openbare vergadering d.d. 13 maart 2008 Punt 3: er is een klacht ingediend bij Veolia over de geluidsoverlast. De treinen zijn goedgekeurd volgens de normen. Het optrekken van de treinen gebeurt volgens voorschriften maar wordt ook mede bepaald door eventuele vertragingen op de Maaslijn. Het claxonneren moet als een machinist zijn dienst begint. Dit is een van de testen die i.v.m. veiligheidseisen uitgevoerd moeten worden. De klachtenbrief is met de machinisten besproken. 07 Q OSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 7