Senioren Oostrum op de valreep gedegradeerd Uitslagen donderdag 1 mei SV Venray 4 - S.V. Oostrum 2 2-3 S.V. Oostrum 3 - RESIA 3 9-1 S.V. Oostrum 4 - Holthees 2 4-5 America 4 - S.V. Oostrum 5 0-2 Uitslagen zondag 4 mei S.V. Oostrum 1 - Mifano 1 0-0 S.V. Oostrum 2 -SVEB3 3-0 HRC'27 3 - S.V. Oostrum 3 0-8 EWC'46 4 - S.V. Oostrum 4 1 -1 S.V. Oostrum 5 - Meterik 4 0-3 Vianen Vooruit DA1 - S.V. Oostrum DA1 1 -3 Door het doelpuntloze gelijkspel tegen Mifano is voor Oostum op de allerlaatste 1 jjjjT speeldag alsnog het doek gevallen. De gepromoveerde ploeg begon het seizoen uitermate zwak maar herstelde zich voortreffelijk wat resulteerde in de winst van de tweede periode. Deze sterke serie kreeg helaas geen vervolg in het laatste deel van de competitie waarin het degradatiespook Oostrum uiteindelijk toch te pakken heeft gekregen. Ondanks dat de belangen voor de thuisploeg vele malen groter waren dan voor de gasten uit Mierlo was Mifano in de eerste tien minuten een stuk scherper en gevaarlijker. Oostrum kwam vooral goed weg toen een vrije trap van Mifano op de lat uiteenspatte. Na het eerste kwartier kwam Oostrum echter steeds dreigender opzetten. De thuisploeg had echter pech toen de ba! in een scrimmage drie keer op doel werd geschoten maar achtereenvolgens Rik Schlepers, Arjan Kempen en Chris Wilschut zagen hun inzetten gekeerd worden. Het zou een voorbode zijn voor de rest van de wedstrijd waarin Oostrum wel voortdurend dreigend bleef maar uiteindelijk net tekort kwam om de verlossende goal te maken. Bovendien bleef het continu oppassen voor de counters van Mifano die soms als een mes door de Oostrumse defensie sneden. Omdat beide ploegen in de eerste helft de kansen niet wisten te benutten bleef het scorebord op nul-nul staan. De tweede helft begon Oostrum steeds meer haast te maken om de broodnodige treffer op het bord te krijgen. Dit had tot gevolg dat het spel ook steeds slordiger werd en dat er in het eerste kwartier na rust weinig goede kansen te noteren vielen. In de 65e minuut was de ingevallen Jelle van Tilburg het dichtste bij een doelpunt toen hij na goed een uittrap van de keeper blokte. Helaas had de bal te weinig vaart en werd hij door een verdediger op de doellijn weggetrapt. Omdat de krachten langzaam aan het wegvloeien waren ging Oostrum steeds vaker met de moed der wanhoop de ballen hoog voor de pot gooien. Met zo'n beetje het halve elftal in het vijandelijke strafschopgebied vielen de ballen echter iedere keer net verkeerd en kon Mifano zich weer onder de druk uit voetballen. Als de bal wel een keer goed viel dan had Oostrum de pech dat de schoten van Jelle van Tilburg en Chris Wilschut rakelings voorlangs vlogen. Met het eindsignaal in aantocht kreeg Oostrum in de slotminuut nog bijna loon-naar-werken. Een indraaiende vrije trap van Bastian Bouwsema werd door Rik Schlepers licht getoucheerd waarna de bal een decimeter langs de paal verdween. Vlak hierna blies de bekwaam leidende arbiter voor het einde en was de degradatie naar de vijfde klasse een feit. Na de wedstrijd werd afscheid genomen van aanvoerder Bas Kessels die na dertien seizoenen in Oostrums hoofdmacht afzwaaide. Het avontuur in de vierde klasse heeft zogezegd slechts een jaar geduurd. Toch is dit jaar geregeld het bewijs geleverd dat Oostrum deze klasse aankan en dus kan de Oostrumse ploeg deze klasse met opgeheven hoofd verlaten. Raadpleeg te allen tijde het publicatiebord i.v.m. eventuele wijzigingen 17 ■Se®.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 17