Het is lente: uw stuw kan omhoog! GEWIJZIGDE AANLEVERTIJDEN KOPIJ: -WK20&WK21- %s| #tbE Kopij vóór plaatsing in week 20 is - gewijzigd van maandag 12 mei 18.00 uur in zaterdag 10 mei 20.00 uur. Kopij vóór plaatsing in week 21 is gewijzigd van maandag 19 mei 18.00 uur in zaterdag 17 mei 20.00 uur. Waterschap Peel en Waterschap Peel en Maasvallei is in nauwe samenwerking met de agrariërs bezig met de invulling van het waterconserveringsproject De Stuwende Kracht. Met de stuwen in hun sloten kunnen deze agrariërs in Noord- en Midden-Limburg voortaan zelf regenwater vasthouden. Een optimale waterconservering vergt een optimale samenwerking tussen waterschap en agrariërs. En daarom is het belangrijk dat het waterschap een aantal keren per jaar met de agrariërs overlegt over de instelling van hun stuwen, schriftelijk en mondeling. Dit met als doel ervoor te zorgen dat deze zo optimaal mogelijk worden ingesteld, zodat we maximaal water vasthouden. Actief stuwpeilbeheer In een periode van overvloedige regenval zetten grondgebruikers de stuw vaak open en kan het water wegvloeien. Maar dat is lang niet altijd nodig. In veruit de meeste gevallen hebben boeren immers juist baat bij een hoog peil in de sloot. Een hoog peil betekent een goede vochtvoorziening van het gewas, en daarmee een minimale inzet van beregeningsapparatuur. Op dit moment, in het vroege voorjaar, is het belangrijk om ervoor te zorgen dat het land goed bereikbaar is voor grondbewerking en zaaiwerkzaamheden. Zodra dit gereed is kan de stuw omhoog worden gezet. Algemeen advies van het waterschap is om de stuw zoveel mogelijk hoog te laten staan. De stuw gaat alleen omlaag om de grond te kunnen bewerken, om te kunnen oogsten en bij dreigende natschade. Vragen? Boeren die vragen hebben over het instellen van hun stuw kunnen terecht bij hun contactpersoon bij Waterschap Peel en Maasvallei. Via dit aanspreekpunt hebben veel boeren inmiddels ook een tips trickskaart ontvangen met daarop de meest essentiële informatie over het gebruik van de stuw. De agrariërs die deze kaart nog niet hebben, ontvangen deze binnenkort van hun contactpersoon. Voor vragen over het project De Stuwende Kracht kunt u contact opnemen met Waterschap Peel en Maasvallei, team Communicatie. Voor meer informatie: kijk op de website www.wpm.nl/stuwendekracht. 21 É'A \&S k)\

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 21