'vu 1 Cursus "Angst de Baas" start 6 mei in Venray TCO Clubkampioenschappen 2008 Zomertoernooi 21/06/2008 De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg start 6 mei in Venray met de cursus 'Angst de Baas' voor mensen vanaf 55 jaar. Tobben, angst om te vallen, angst om te vergeten, angst om in een bus of trein te stappen; allemaal angstklachten waarvan mensen last kunnen hebben. Vaak wordt gedacht dat deze klachten horen bij het ouder worden. Of de klachten worden niet als angst herkend omdat ze als lichamelijk worden beleefd, bijvoorbeeld trillen, zweten, hartkloppingen, benauwd gevoel. Ermee blijven rondlopen is niet nodig; met behulp van de cursus "Angst de Baas" is er iets aan te doen. Als angstklachten tijdig herkend en aangepakt worden, kan dit de kwaliteit van leven aanzienlijk verbeteren. De cursus "Angst de Baas" is gebaseerd op inzichten uit de cognitieve gedragstherapie. Tijdens de cursus leren deelnemers vaardigheden om angstklachten de baas te worden. Er wordt o.a. aandacht besteed aan thema's als wat is angst, ontspanning en angst, helpende en niet helpende gedachten, vermijding en durftraining. Meer informatie en aanmelding Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, telefoon: 0478 - 527 066, e-mail: iqg@gqznml.nl Voor de clubkampioenschappen kan men zich opgeven voor een of meerdere categorieën. Er zijn 5 categorieën: HE, DE, HD, DD en Mix. Voor de DD, HD en Mix geeft men zich als team op. Als er voor een categorie minder dan 4 aanmeldingen zijn, dan vervalt deze categorie. In de maanden juni, juli augustus en gedeeltelijk in september worden de voorrondes gespeeld. In het weekend van 19/20/21 september worden de finales gespeeld. Verdere info vindt u in ons clubboekje 't Balletin. Inschrijven kan tot 18 mei bij Ton Clephas, schriftelijk. HE naam DE naam HD naampartner DD naampartner Mix naampartner Zaterdag 21 juni aanvangstijd 09:00 uur starten wij ons zomertoernooi. Inschrijving is individueel en staat open voor alle seniorleden. Er is een A en een B categorie. Inschrijf geld a 2.50 per persoon. Hiervoor ontvangt u o.a. een lekker kopje koffie met gebak. Voor meer info zie ons clubblad. Inschrijven kan tot 18 mei bij Ton Clephas, schriftelijk. Naam 16 idden-Limburg Noord- en IV

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 16