Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478-510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl 0RPSRAAD Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 13 maart 2008 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Een speciaal welkom aan mevrouw Bussemaekers die een toelichting geeft op de ontwikkeling van het BAM-terrein. 2. Vaststelling van de agenda De informatie over het BAM terrein wordt als eerste behandeld. Agendapunt 6 (financieel overzicht Stg. Gemeenschapshuis) wordt in een volgende vergadering behandeld. Agendapunt 4a wordt toegevoegd; benoeming van een nieuw lid van de dorpsraad. 2a Ontwikkeling BAM-terrein Mevrouw Bussemakers geeft aan de hand van tekeningen een uiteenzetting van de plannen met betrekking tot het terrein aan de Stationsweg. Globaal is de strekking dat er langs de Stationsweg kavels komen waarbij het accent ligt op wonen (60%) en werken (40%). Het achterterrein is bedoeld voor kleinindustrie met de mogelijkheid tot wonen. Vragen vanuit de dorpsraad en van de publieke tribune worden toegelicht. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. Er is contact geweest met Roel Coppus, gebiedsmentor van de politie, n.a.v. de notulen. Na de incidenten bij het stationsgebouw zijn gesprekken geweest met de beheerder van het stationsgebouw en de spoorwegpolitie. Er zijn een aantal afspraken gemaakt. Inzake het circuit op bedrijventerrein De Blakt, heeft de dorpsraad aangegeven dat handhaving volgens het bestemmingsplan plaats dient te vinden. De klachten over geluidshinder worden door Veolia onderkend. De materialen voldoen echter aan de milieueisen, Veolia is daarom van mening dat de mensen eraan moeten wennen. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat als de machinisten rustig wegrijden de overlast minder is. Verder vraagt men zich af waarom er geclaxoneerd wordt: dit wordt ook als zeer hinderlijk ervaren. De Dorpsraad zal een brief sturen naar Veolia over deze problematiek. De Dorpsraad heeft een wens ingediend bij de Rabobank in het kader van de actie 'Doe een wens'. De wens was het beschikbaarstellen van een dictafoon om verslaglegging makkelijker te maken. Onze wens is gehonoreerd. Vanuit het dorpsradenoverleg was een notulist gewenst. Deze wens is eveneens omgezet in een dictafoon. De Dorpsraad Veulen had een defibrillator aangevraagd en ook deze werd gehonoreerd. De Rabobank heeft te kennen gegeven dat d.m.v. inventarisatie in de gemeenschap gekeken wordt of er nog meer wensen zijn voor een defibrillator. Na mei wordt gekeken wat de Rabobank hierin kan betekenen.De Dorpsraad dankt de Rabobank. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 12 februari 2008 P.1punt 3. De toelichting die hier bedoeld wordt heeft geen betrekking op de huisvestingsplannen van buitenlandse werknemers, maar op de plannen aan de Vennenweg. Deze zullen, als ze concreet zijn, in een van de volgende vergaderingen aan de orde komen. P.2, punt 7. Hier staat huisnummer 138a; dit moet 138 zijn. Dit is bekend bij de gemeente. 06 O ÖSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 6