SYNTHESE Met de boswachter op pad. Attentie attentie Bloemenactie S.V.O. afdeling Korfbal 21 maart 2008, rond de klok van 18.00 uur EEN STEUNTJE IN DE RUG VOOR JONGE GEZINNEN Enthousiaste vrijwilligers bezoeken elke week jonge gezinnen die hier veel behoefte aan hebben. Baat hebben bij dat steuntje in de rug, een luisterend oor, iemand die aandacht voor je heeft en waarbij het een opluchting kan zijn je hart eens uit te storten. Iemand die je een handje helpt bij de opvoeding van de kinderen, iemand die vriendschap biedt. Hierdoor voelen ouders zich erg gesteund. Elk gezin heeft wel eens een periode dat het niet zo goed gaat. Hier kunnen verschillende oorzaken voor zijn. Bijvoorbeeld overbelasting, ziekte, moeilijkheden met de kinderen, weinig contacten of je alleen voelen. Soms lossen die spanningen zich dan vanzelf op, maar soms raken ouders hierdoor uit balans. Het kan dan een opluchting zijn om tegen iemand aan te praten, iemand die tijd en aandacht heeft. Home-Start richt zich dus in eerste instantie niet op de kinderen maar op de ouders, waarbij vrijwilligers ondersteuning, vriendschap en praktische hulp bieden aan gezinnen met tenminste één kind jonger dan zes jaar. Door in een vroeg stadium steun te bieden, wordt vaak voorkomen dat er ernstiger en langduriger problemen ontstaan in een gezin. De ondersteuning wordt gegeven door mensen die hier vrijwillig hun tijd en energie aan geven; mensen met een groot hart, mensen met begrip, mensen die kunnen luisteren. Voor de gezinnen zijn er geen kosten verbonden aan de Home-Start ondersteuning en er is geen verwijzing nodig. Kent u dat gezin bij u in de buurt, uit uw werkkring of uit uw eigen netwerk, dat zo hard toe is aan wat extra aandacht en ondersteuning? Bent u die vader of moeder die dit steuntje in de rug wil? Bel naar Synthese voor Home-Start: 0478-517317 en vraag naar Jeannette Janssen, coördinator. Home-Start wordt door Synthese aangeboden in de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum en Arcen-Velden. Zondag 16 maart organiseert IVN Geysteren-Venray een wandeling door natuurgebied 't Ham in Horst o.l.v. Andy Liebrand, boswachter van Staatsbosbeheer. Even ten zuiden van Horst ligt het ca. 40 ha grootte natuurgebied 't Ham. Een bijzonder gebied waar nog enkele van de oorspronkelijke kleine hooi- en graslanden, die omzoomd worden door houtwallen, bewaard zijn gebleven. Het karakteristieke landschap van weleer wil Staatsbosbeheer weer in ere herstellen. Door de natuur haar gang te laten gaan zal de kleinschaligheid weer terugkeren en kan plaatselijk weer elzenbroekbos ontstaan. Hooien of begrazen moeten de graslandjes weer hun bloemenrijkdom teruggeven. Door het gebied slingert de Grote Molenbeek. Sinds 1996 heeft de beek weer een veel natuurlijker karakter gekregen. Ze heeft weer haar oorspronkelijke loop gekregen en meandert weer. Hierdoor is de verscheidenheid aan planten- en diersoorten toegenomen. Startpunt: om 10.00 uur bij het informatiepaneel van Staatsbosbeheer aan de Hesselenweg in Horst (achter het industrieterrein Hoogveld).

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 19