Het Autochtoniteitsbeginsel en toekenning bouwkavels is besproken. Voorstel is om in de eerste loting het autochtoniteitsbeginsel te handhaven. Daarna kunnen kavels aan iedere belangstellende worden verkocht. De vervolgloting vervalt dus. De vergadering stemt unaniem in met het voorstel van het Dagelijks Bestuur. Naar aanleiding van een te plannen leefbaarheidsonderzoek, heeft het DRO aangegeven dat er nog veel info te halen is uit de DOP's. De Gemeente heeft dit ondezocht en beaamd. Hier gaat meer tijd inzitten dan aanvankelijk door de Gemeente werd ingeschat. Oirlo is in de laatste vergadering behandeld. Financiële verslaglegging 2007 Dorpsraad Het overzicht wordt toegelicht door de penningmeester. Er zijn geen vragen of opmerkingen. Oostrums Weekblad De kosten van het kopiëren zijn ongeveer met 30 gestegen. Dit wordt nader onderzocht. De kascontrole is uitgevoerd. Alles was perfect in orde met de complimenten voor de penningmeester. De heer Arts zal als kascommissielid vervangen worden door de heer Manders. Door de vergadering wordt decharge verleend. 7. Commissie Stedelijk Beheer Rapportage overige activiteiten Buurtvereniging Langs de lijn heeft haar bezorgdheid geuit over het opslaan van vuurwerk in de bunker buiten de toegestane tijd vermeld in de vergunning. Dit in verband met levering naar kermissen in het land. De Gemeente antwoordt dat in de vergunning duidelijk is vastgelegd wanneer er opslag van vuurwerk in de bunker mag zijn. Er is geconstateerd dat er meer zwerfvuil rondom het station ligt en dat dit onverzorgd oogt. Dit signaal is doorgegeven aan afvalbeheer. Sinds Veolia de busdienst via Geysteren heeft uitgebreid zijn de wegkanten van de Geysterseweg gevaarlijk geworden. De Gemeente onderneemt zo spoedig mogelijk actie. De plaatsing van de verlichting op de Mgr. Hanssenstraat vindt medio februari plaats. Over de beloofde bewegwijzering (aanduiding sportpark etc.) kan geen uitspraak gedaan worden. De bewegwijzering op de rotonde Deurneseweg zal aangepast worden nadat de afrit richting industrieterrein De Blakt is afgerond. Ten behoeve van Cordstrap zijn inmiddels borden geplaatst. Bij slagerij Bierman hangt nog altijd het bordje met een beperkte parkeerduur van 30 min. NLW zal het bord verwijderen. Na de kermis is abusievelijk het bord "verboden te parkeren"meegenomen door NLW. Zij plaatsen het bord terug. Op de Stationsweg (bij nr. 138a) is een donker stuk. Verzoek om hiernaar te kijken. Op het dorpsplein moeten de Amsterdammertjes nagekeken worden. Daarnaast is het eerste hek na de kermis niet goed teruggeplaatst (staat te hoog). De Gemeente bekijkt per straat of er nog bladafval van de bomen te verwachten is. Als de bomen kaal zijn, worden de korven verwijderd. Volgend jaar wordt bekeken of extra korven geplaatst kunnen worden. Er ligt een vraag voor een extra korf op de Oosterthienweg (tegenover huisnummer 28) aangezien hier veel bladafval is. De Gemeente heeft laten weten dat dit afhankelijk is van de vraag in de rest van de Gemeente. Er zijn maar een beperkt aantal korven beschikbaar. Bij het speeltuintje aan de Ghünenbeek moet een verharding komen van de straat naar het gele zand. Groenrenovatie Oostrum: de Gemeente gaat in samenwerking met de KBO een aantal plantsoenen renoveren. De vakken waarin bomen staan zullen in het najaar worden aangepakt, dit in verband met de kapvergunning die eerst aangevraagd moet worden. De afwerking rond het infobord van de Gemeente is ondermaats en wordt aangepakt. Er wordt opgemerkt dat de groenstrook voor de sporthal wordt beheerd door de eigenaren van de sporthal.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 6