Lezing over 'Handhaving in/van de natuur rondom Venray' Eieractie A.D.O.R. Op maandag 10 maart 2008 organiseert de Vogelwerkgroep Maas Peel (IVN Geysteren-Venray NHGL) wederom een lezing. Een van de doelstellingen die het IVN zich gesteld heeft, is om te proberen via natuur en milieu activiteiten, de mensen duidelijk te maken, hoe mooi de ons omringende natuur is en hoe belangrijk het is om deze natuur te behouden. Om de natuur in een redelijke staat te houden, is "handhaving" absoluut noodzakelijk. Met handhaving bedoelen we de naleving van de wetten, in dit geval zover zij de natuur en het milieu betreffen, en bij overtreding hiervan sanctionerend optreden. De natuur in en rond Venray is niet alleen in het bezit van de overheid. Vandaar dat we handhavers (bevoegd opsporing ambtenaar) van verschillend pluimage kunnen tegenkomen tijdens onze activiteiten; Politie, Gemeente Venray, Stichting de Marke, Stichting Limburgs Landschap, Stichting Staatsbosbeheer, Algemene Inspectie Dienst, Landgoed Geysteren en de Groene Brigade. Deze laatste instantie is in 2005 vanuit de provincie Limburg in het leven geroepen en heeft inmiddels provinciaal 6 volledig bevoegde ambtenaren (b.o.a.) in dienst. Deze ambtenaren houden zich bezig met de handhaving en bestrijding van criminaliteit op natuur en milieugebied. Zaken als vergiftiging, stroperij en afvaldump worden door hen fel bestreden, leder ander meekijkend oog in het veld, is welkom en helpt hen meer zaken op te lossen. In Limburg noord is onder andere de heer Vroegrijk aangesteld. Hij zal deze avond grotendeels vullen met het hoe en waarom van de Groene Brigade. Ook zal hij ingaan op o.a. de fauna en florawet; hoe dienen vrijwilligers in het veld hiermee om te gaan. Ook Andy Liebrand van Staatsbosbeheer zal een presentatie verzorgen. Wij proberen te bereiken dat alle handhavende instanties zoals boven genoemd, aanwezig zullen zijn en zich voor stellen. Ook bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen. Deze avond is ook bedoeld voor die mensen die regelmatig in het veld te vinden zijn, hetzij recreatief of als vrijwilliger en wel eens twijfelen of zij met hun activiteiten niet in overtreding zijn. Heeft U vragen die U op deze avond besproken wilt zien, mailt U die dan ruim van te voren. Deze zeker leerzame avond wordt gehouden in Cafe het Trefpunt te Geijsteren en begint om 20.00 uur. Einde plm. 22.30 uur. Voor informatie: IVN-Geysteren-Venray Leo Janssen tel 06-53693428 e-mail: iarissenieo@home.nl Beste inwoners van Oostrum, Over enkele weken is het weer Pasen. Zoals ieder jaar komen wij weer langs met de kinderen om eieren te verkopen. Dit doen wij in de weken van 3 t/m 7 maart en 10 t/m 14 maart. De eieren worden zoals gewoonlijk op Goede Vrijdag, 21 maart, bezorgt. De eieren kunt u bij de kinderen bestellen per tien eieren. Tien eieren kosten €1,30 en graag betalen bij de bestelling. Alvast bedankt voor uw bestelling, Leiding bestuur j(UAj$dA/ere#\i$-tngp 21 LV"J

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 21