Oostrum vloert koploper Helmond In de strijd tegen degradatie boekte Oostrum afgelopen zondagmiddag een verrassende, maar zeer verdiende overwinning op koploper HW uit Helmond: 3-0. Vanaf de aftrap namen de gasten uit Helmond het initiatief en werd Oostrum op de eigen helft teruggedrongen. De thuisploeg had de organisatie echter goed neergezet waardoor Helmond niet of nauwelijks gevaar kon stichten. Een schot van grote afstand van Moustik Erdogan dat op de lat uiteenspatte was in deze fase de enige noemenswaardige doelpoging van Helmond. Na de openingsfase zonder kleerscheuren doorgekomen te zijn begon Oostrum steeds beter in de wedstrijd te komen. Het merendeel van de duels werd nu gewonnen en door op de juiste momenten naar voren druk te zetten maakten de gasten steeds meer fouten. Oostrum had al een paar kleine kansen om zeep geholpen toen zich vlak voor rust een grote kans aandiende. Na zwak uitverdedigen van de Helmondse keeper kreeg Chris Wilschut de kans om Oostrum op voorsprong te zetten maar helaas schoof de jonge spits de bal net naast de verkeerde kant van de paal. Tot aan het rustsignaal gebeurde er weinig meer en beide ploegen zochten de kleedkamers op met de brilstand op het scorebord. Na de thee bleef Oostrum sterker in de duels en begon de ploeg ook in balbezit beter in de wedstrijd te komen. Al in de tweede minuut na rust strandde Chris Wilschut op de Helmondse doelman nadat hij een te korte terugspeelbal wist te onderscheppen. Het zou een voorbode blijken te zijn van een tweede helft waarin Oostrum de Helmondse koploper compleet zou overrompelen. Na een uur spelen zette Wilschut Oostrum op een verdiende voorsprong door de bal met een sliding onder de doelman door in het doel te schuiven: 1-0. Helmond moest hierna meer risico nemen en schoof hun centrale verdediger nu consequent mee naar voren. Deze omzetting pakte echter averechts uit en tien minuten na de openingstreffer verdubbelde Oostrum de marge. Aanvoerder Bas Kessels ontsnapte over de rechterflank, ontdeed zich van zijn tegenstander en schoot de bal binnen in de korte hoek: 2-0. Oostrum bleef hierna op dezelfde voet doorgaan en kreeg genoeg kansen om de wedstrijd in het slot te gooien. De definitieve beslissing kwam er dan uiteindelijk ook in de 80e minuut. Chris Wilschut bereikte met een steekbal invaller Peter Fleurkens die bekwaam de doelman omspeelde en vanuit een moeilijke hoek het leer in het verlaten doel schoof: 3-0. Ondanks dat er na deze treffer niet meer gescoord zou worden zou het publiek nog wel een keer massaal opveren. Zonder enige aanleiding greep rechterspits Abdel Yahia zijn bewaker Bas Camps in het gezicht, een incident dat totaal niet paste bij het sportieve karakter van de wedstrijd. Hoewel arbiter Kolenberg uit Helmond het incident niet had gezien of niet wenste te bestraffen, vond interim-trainer Theo de Corte het gedrag van zijn speler niet door de beugel kunnen en haalde zijn aanvaller zonder pardon van het veld af. Het was een actie die je niet vaak ziet van een trainer maar die zonder meer een compliment verdient. Met een man meer op het veld speelde Oostrum rustig de tijd vol en kon het na negentig minuten strijd leveren weer drie belangrijke punten bijschrijven. Door de verrassende overwinning heeft Oostrum de koppositie in de tweede periode overgenomen van de Helmonders. Wanneer volgend weekend ook ZSV in Zeilberg verslagen wordt sleept Oostrum zeer onverwacht de periodetitel binnen. Gezien de ronduit slechte competitiestart, waarin de ploeg na acht wedstrijden slechts twee puntjes had gehaald, mag dat best een klein wondertje genoemd worden. 11

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 11