"Vitaal vóór en na de bevalling" LEREN MASSEREN Een cursus van Groene Kruis Pluspakket in samenwerking met Jeugdgezondheidszorg Groene Kruis. Een bevalling kan worden beschouwd als een prestatie op topniveau. Voor een goede prestatie is een goede conditie belangrijk. De cursus "Vitaal voor en na de bevalling" van Groene Kruis Pluspakket kan aanstaande moeders helpen de conditie te verbeteren om zo goed mogelijk voorbereid te zijn op de tijd die gaat komen. Deze voorbereiding vindt plaats door het aanbieden van oefeningen op muziek, het geven van informatie en het uitwisselen van ervaringen met andere zwangeren. Zo worden er o.a. houdings-, ontspannings- en ademhalingsoefeningen gedaan waardoor de ontsluitingsweeën en de persweeën beter opgevangen kunnen worden. De informatie in de cursus is gericht op het hebben en het voorkómen van zwangerschapsklachten, op de bevalling en de voeding (borst of fles) en op emoties die gedurende de hele periode een rol spelen en natuurlijk is ook de rol van de partner belangrijk. De cursus wordt aangeboden in de volgende plaatsen: Venlo-Blerick, Tegelen, Maasbree, Reuver, Panningen, Venray, Bergen, Horst, Gennep. De totale cursus bestaat uit 15 lessen van één uur verdeeld in 10 lessen vóór de bevalling en 5 lessen na de bevalling. De 7® en 8e les is een dubbele les, waarbij ook de partner welkom is. Is de baby eenmaal geboren dan kan er worden gewerkt aan het herstel van de lichaamsbalans. De zwangerschapsbegeleiding na de bevalling is een goede stimulans om spierkracht, houding en conditie te verbeteren en kan worden gevolgd vanaf 4 weken na de geboorte van de baby. Aanmelden liefst vóór de 20e week van de zwangerschap, de cursus start rond de 24® week. Na een lange wandeling wrijven we over onze vermoeide kuiten. Na een zware inspanning beginnen we intuïtief over onze rug te strijken. Massage is zo oud als de mensheid en een goed uitgevoerde massage kan een weldaad voor lichaam en geest zijn. Een goed uitgevoerde massage wordt als prettig ervaren en de stofwisseling in ons lichaam wordt er door gestimuleerd. Met andere woorden, een goede massage is bevorderlijk voor het welbevinden en de gezondheid. Groene Kruis Pluspakket stelt zich als doel dit welbevinden en de gezondheid te bevorderen. Daarom organiseert het Groene Kruis Pluspakket de cursus 'Leren Masseren'. Deze Zweedse massage concentreert zich op het masseren van rug, nek en kuiten en is bovendien gericht op ontspanning van huid en spieren. De cursus is bedoeld voor iedereen die op verantwoorde wijze een ontspannende massage wil geven aan partner, vriend(in) of kennis, ledereen kan de vaardigheden leren om door een massage ontspanning van een gehele mens te bereiken, ontspanning van een licht gespannen spier te bewerkstelligen of spierpijn na een overmatige inspanning te verminderen. De bedoeling is dat de massage wordt gegeven aan mensen zonder gezondheidsproblemen. Aan het einde van de cursus kunt u een ontspannende massage op verantwoorde wijze uitvoeren. U weet wanneer u wel en vooral wanneer u niét mag masseren. U heeft dan kennis over de opbouw van een massage, de kracht, de snelheid en het ritme waarmee u masseert. De cursus 'Leren Masseren' bestaat uit 7 bijeenkomsten en 1 terugkombijeenkomst en start eind januari 2008 in Horst (op de avond en de ochtend), Blerick en Panningen. U kunt zich individueel aanmelden, maar ook als paar. Naast een kort theoretisch gedeelte wordt er veel praktijk op elkaar geoefend. Voor informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met Klantenservice Groene Kruis, bereikbaar tijdens kantooruren op telefoonnummer 077 320 95 95. Kijk ook eens op onze internetsite www.groenekruis.org 17

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 17