Leren omgaan met verlegenheid KLACHTEN OVER BEZORGING "Periodiek" tel: 582877. In februari 2008 start in Venlo de cursus 'Met lef! Zelfverzekerd in contact met anderen Een cursus voor mensen die snel verlegen zijn, het moeilijk vinden een gesprek te beginnen of bang zijn op te vallen in gezelschap. De cursus wordt georganiseerd door de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. In Nederland hebben jaarlijks circa 490.000 mensen van 18-65 jaar last van een sociale fobie. Een nog veel grotere groep heeft last van lichte tot matige sociale angst klachten ofwel verlegenheid. Daarom is de cursus 'Met lef!' ontwikkeld. Op verschillende plekken in Nederland heeft de cursus al met succes gedraaid. ElkedagTomenwe mensen tegen. Op het werk, in de supermarkt of op een venaar^n^mige mensen zijn erg gespannen en onzeker in deze contacten met anderen. Zij voelen zich onzeker e maken zich zorgen over wat anderen van ze vinden. Het voeren van een gesprek of het 9®ven van een mening kan dan heel lastig zijn. Dat kan bijvoorbeeld zijn door de angst om dicht te klappen, te gaan blozen, of het verkeerde te zeggen. Voor mensen die dit herkennen kan 'Met Lef de juiste cursus zijn. Cursusinhoud De cursus 'Met Lef!' is er vooral op gericht meer plezier te krijgen in het contact met anderen. Thema's die aan bod komen zijn 'de rol van gedachten', 'vergroten van zelfvertrouwen', 'sociale vaardigheden' en 'omgaan met moeilijke situaties'. Naast het verstrekken van informatie, tips en handvatten staan concrete oefeningen centraal. Door het uitwisselen van ervaringen en het bezig zijn met opdrachten leert men de verlegenheid beter aan te pakken. Praktische informatie x De cursus bestaat uit 9 bijeenkomsten van 2 uur. Na aanmelding volgt een vrijblijvend kennismakingsgesprek. De kosten bedragen éénmalig 35,- voor het cursusmateriaal. Meer informatie en aanmelding Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, telefoon: 0478 - 527 066, e-mail: iqq(5>,qqznml.nl Klachten over de bezorging van het Oostrums Weekblad en de Peel en Maas, s.v.p. niet bij de redactie melden. Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met Noord- en Midden-Limburg 4

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 10