Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478-510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl DVorpsraap 7. Mondeling verslag Dorpsradenoverleg 5 november 2007 Het overleg stond in het teken van de Geurwet. Op basis van de huidige situatie van de agrarische bedrijven is er binnen elk dorp de mogelijkheid tot woningbouw binnen het zoekgebied dat in het kader van de ruimtelijke visie is vastgesteld. Wanneer de agrarische bedrijven maximaal zouden uitbreiden tot 5000 mve's dan zit woningbouw in alle dorpen op slot, met uitzondering van Oostrum en Smakt. Het gebied naast boerderij Kessels is in het provinciale omgevingsplan Limburg aangemerkt als toekomstig uitbreidingsgebied voor woningbouw en industrie. In het DOP, goedgekeurd door de Gemeente, heeft de Dorpsraad aangegeven dit niet wenselijk te vinden. 8. Commissie Stedelijk Beheer Voortgang verlichting kerk en kunstwerk Er is een tweede proefopstelling voor verlichting van de kerk geweest. Het kerkbestuur ondersteunt deze proefopstelling. De geschatte kosten bedragen 5000 euro exclusief graafwerkzaamheden. Omdat het dorpsplein open gebroken moet worden, wordt besloten om de werkzaamheden door een erkend bedrijf uit te laten voeren. Lokale bedrijven hebben de voorkeur. Het kunstwerk is klaar. Op 30 november wordt een proefopstelling gemaakt. Kerstboomverbranding De heer Linders heeft zijn terrein beschikbaar gesteld voor de kerstboomverbranding, waarvoor dank. De vergunning is binnen. De kerstboomverbranding vindt plaats op woensdagmiddag 9 januari (aanleveren vanaf 16.00 uur, verbranding om 18.00 uur). In het Oostrums Weekblad wordt een artikel geplaatst. Rapportage overige activiteiten Het voetgangerspad bij het spoor is nu aan beide zijden voorzien van een slagboom. Een afvaardiging van de KBO heeft overleg gehad met de heer Voesten van de Gemeente over de vernieuwing van plantsoenen in Oostrum. Een aantal plantsoenen wordt vernieuwd. De suggestie om kunstgras bij de Watermolen aan te leggen, is besproken. Het groen achter de kerk is gesnoeid. 9. Commissie Maatschappelijke diensten Behoefte onderzoek maatschappelijke voorzieningen Mevrouw Janssen en de heer Linskens hebben een gesprek gehad met de heer Beterams van Synthese. Synthese gaat een onderzoek uitvoeren in Oostrum naar de behoefte aan maatschappelijke voorzieningen. Belanghebbende verenigingen zijn geïnformeerd dat dit onderzoek gaat plaatsvinden en dat zij benaderd kunnen worden. Synthese wil het onderzoek dit jaar afronden. Leefbaarheidsbudget Er zijn nog geen ideëen ontvangen. Het artikel zal deze week nogmaals geplaatst worden in Oostrums Weekblad. Sluitingsdatum is 1 februari 2008. 09 O OSTIUM

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 9