5807 BT OOSTRUM Tel: 0478-510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 DIPS 1 A A Abonnementtarief Oostrums Weekblad Mevrouw Linskens heeft uitgezocht of gratis huis-aan-huis bezorging van het OW haalbaar is, met de huidige kosten. De conclusie is dat dit op basis van de huidige cijfers niet haalbaar is. Gratis bezorging zou gecompenseerd moeten worden met een verhoging van de advertentiekosten (commerciële reclames). Er worden ideëen geopperd om commercieel adverteren aantrekkelijker te maken (plaatsing website). In een interne vergadering praat de Dorpsraad hierover verder. Streven is om het standpunt duidelijk te hebben voordat de abonnementskosten van 2008 geïnd worden. De belangrijkste reden om het OW gratis te bezorgen, is het vergroten van het bereik. Daarnaast wordt er nu winst gemaakt en om die reden is gekeken of deze winst voldoende is om het OW gratis te verstrekken. Rapportage overige activiteiten De commissie is nog bezig met een thema avond voor verenigingen. 10. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Rapportage overige activiteiten Er is een bijeenkomst geweest met de gemeente over het gemeentelijk vervoersplan. In dit plan is opgenomen dat er geen verbinding komt tussen de Stationsweg en de H. Dunantstraat. Een alternatief is een kleine rotonde op de hoek H. Dunantstraat en Oirloseweg om de problemen bij het station op te lossen. Om dit te realiseren moet de Stationsweg een klein stuk opgeschoven worden. Een aantal wegen in het buitengebied wordt 60-km weg. Voor een aantal wegen in Oostrum en Smakt is dit besluit al genomen. Opgemerkt wordt dat de Sparrendreef niet op deze lijst van 60-km wegen staat, terwijl het daar heel wenselijk is. Dit signaal wordt doorgegeven aan de Gemeente. De heer van Soest heeft de bijeenkomst van de klankbordgroep De Blakt bijgewoond. In deze bijeenkomst zijn de groenontwikkelingen in De Blakt toegelicht. De Hulstweg wordt een doodlopende weg, waardoor er geen verbinding meer is met de Horsterweg. 11. Rondvraag De heer H. Camps levert dit jaar de kerstboom, waarvoor dank. Gevraagd wordt of de Dorpsraad een rol speelt bij de organisatie van activiteiten voor de jeugd van 12-16 jaar. In principe heeft de Dorpsraad geen rol in de organisatie, zij wil mogelijk wel faciliteren. De heer van Soest oppert een mogelijke lokatie voor activiteiten. Mevrouw Janssen geeft deze suggestie door aan de organiserende groep mensen. De kolkputjes in de nieuwe buurt zijn gevaarlijk en aansprakelijkheid lijkt op de bewoners te rusten. De bewoners hebben hierover een brief gestuurd naar de Gemeente. Vanuit de publieke tribune worden suggesties gedaan waar de resterende bloembakken geplaatst kunnen worden. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat een aantal putjes altijd verstopt is op de Mgr. Hanssenstraat. De Gemeente is gevraagd om dit schoon te maken; er is iemand geweest maar het probleem is niet opgelost. Een bladkorf lijkt mede oorzaak van deze verstopping. De bomen bij de Oesterham zijn erg kort gesnoeid. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat in een eerdere vergadering toegezegd zou zijn dat er minder van de bomen afgehaald zou worden. De verdwenen paaltjes langs de wandelroute zijn aangevuld. 12. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en dankt iedereen voor de inbreng. 11 O OSTIUM

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 11