Hallo meisjes en jongens. Wat is het toch leuk weer in Nederland te zijn, en de kou, ja dat valt reuze mee. De bemanning van de stoomboot heeft ons veilig aan land gezet, het was een warme ontvangst in Kampen, die kunnen het bijna net zo goed als in Oostrum. We sjouwen van hot naar haar, en overal ontmoeten we erg gezellige mensen. Mijn pieten hebben het razend druk, zij lopen vaak op en neer over die smalle plank om alle pakjes van boord te halen. Met Americo gaat het goed, hij heeft het al prima naar zijn zin, hij hinnikt van plezier, en komt echt nog niets tekort. De P-piet heeft ook weer de brievenbussen geleegd, daar zat al weer veel in. Heel veel leuke werkjes, wat zijn de Oostrumse kinderen toch creatief. De werkjes zien er mooi uit en zijn met veel liefde gemaakt, wat kunnen jullie toch geweldig kleuren, knippen, plakken, vouwen en schrijven. Sint is trots op alle makers van die kunststukken, die mijn kamer zullen opsieren. 0°k daar zaten weer een aantal vragen bij, wat zijn jullie toch leergierig, alles willen jullie j van mij weten zoals; y Welke wortelen heeft Americo het allerliefste?? Americo is niet kieskeurig, oranje is wel zijn lievelingskleur, dus als je die hebt. Hoe oud moetje zijn om Piet te worden?? Als je 12 bent kun je al naar de pietenschool, als je dan heel goed je best doet met gymmen, goed oplet, niet lui en brutaal bent, en zeker niet te lang in bed blijft liggen, dan kun je met de 18 al een hele piet zijn. Waar woont u Sint woont in een groot huis Juul, met heel veel werkkamers, werkplaatsen, en altijd een drukte van jewelste het is er erg gezellig. Hoeveel keer bent u al in Nederland geweest?? Sinterklaas komt al heel lang in Nederland, maar dat iedereen de aankomst op de TV kan volgen dat is ruim 50 jaar geleden Emma. Hoeveel cadeautjes heb je al naar de Nederlandse kinderen gebracht?? Dit jaar nog niet zoveel Roos, maar het begint te komen, trouwens, het grote feest moet nog beginnen, en dan ben ik beslist snel de tel kwijt. Sjoerd is nieuwsgierig of ik ook kan autorijden?? Jazeker maar dat zien jullie bijna nooit, meestal rijden mijn chauffeurspieten. Hoe gaat het met je, vraagt Sam zich af?? Heel goed, maar heb jij zaterdag iets vreemds gezien, datje dit nu vraagt? Suus vraagt zich af of zwarte pieten op de wc plassen of dat die een luier aan hebben?? Ik kan je geruststellen, de pieten die nog een luier dragen moeten eerst droog worden, dus daar kan ik nog niets mee doen, en de anderen plassen op de WC Dus geen wildplassers. Wanneer scheert u uw baard af? Dat zul jij nooit mee meemaken Ties, een sinterklaas zonder baard is hetzelfde als een tractor zonder wielen. Dat was het even voor deze week, het Oostrums weekblad zou veel te dik worden als ik alles zou beantwoorden maar in de Oesterham kom ik hier waarschijnlijk nog op terug. 05

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5