Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 J IPS! A AI) 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478-510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl Leefbaarheidfonds t.b.v. de Oostrumse gemeenschap SCctief J DAMES ZIJACTIEF OOSTRUM. 05 Heeft u een idee om de leefbaarheid in Oostrum te bevorderen? Dan kunnen wij u wellicht de mogelijkheid bieden om dit te realiseren. De Dorpsraad krijgt jaarlijks een bijdrage uit het leefbaarheidfonds van de Gemeente Venray. Deze kan de Dorpsraad naar eigen inzicht besteden om de leefbaarheid in Oostrum te bevorderen. Met gelden uit dit fonds zijn het afgelopen jaar de pleinplakkers op school en vesten voor verkeersregelaars, aangeschaft. Misschien heeft u als vereniging, stichting of inwoner van Oostrum ook een project of idee waarvan u denkt dat het de leefbaarheid in Oostrum zou kunnen bevorderen. Speciaal hiervoor hebben we een aanvraagprocedure opgesteld met daarin de criteria waaraan een idee/project zou moeten voldoen. Deze procedure en het aanvraagformulier vindt u elders in dit blad en natuurlijk op onze website www.oostriim.dorDenvenrav.ni. Dus, dien uw idee in bij de Dorpsraad!!! Thema-avond: "Burkina Faso" Datum: dinsdag 20 november 2007 Plaats: d'n Oesterham, Oostrum Aanvang: 20.00 uur Mevr. D. Linders zal deze avond een lezing verzorgen over "Burkina Faso". Burkina Faso is een land in West Afrika en een van de armste landen ter wereld. Leden van ZijActief zijn in 1999 gestart met de projectgroep Adadyia [betekent: Help ons onze lasten te verlichten] met als doel de levensomstandigheden en toekomstmogelijkheden te helpen verbeteren voor de plattelandsvrouwen in Burkina Faso. Mevr. Linders zal ons m.b.v. een dia-voorstelling iets vertellen over het leven en werken van de vrouwen. Zij hebben ook hun gezin, verplichtingen en werkzaamheden als wij, maar dan onder andere omstandigheden. We spelen het landenspel, bestaande uit Nederland en Burkina Faso. Al "wandelend' gaat men per groep van het ene land naar het andere land, met onderweg, discussie-, weet-, denk- en doevragen. Op een speelse gezellige manier komt men veel te weten over de bezigheden van de Afrikaanse vrouw. Mevr. Linders heeft een grote uitstalling van gebruiksvoorwerpen uit Burkina Faso bij zich. De avond wordt afgesloten met een loterij, waarbij prijsjes uit Burkina Faso te winnen zijn. Af 75 m* stoekomst 'ixy-yH&sw* ST1IJM Zi

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5