Jongens en Meisjes uit Oostrum. Het is ontzettend druk tijdens mijn reis naar Nederland. Alle Pieten zijn volop in beweging, die hebben nog geen tijd meer om uit te rusten. Mijn P.Piet heeft zijn werk heel goed gedaan en mij precies door gegeven wat jullie allemaal voor mij gemaakt hebben. Hij blijft maar roepen, Sint, wat hebben die Oostrumse kinderen toch mooie werkjes voor u gemaakt. Ik ben zo nieuwsgierig, wil dat allemaal zo snel mogelijk zien. Hij heeft mij ook heel veel vragen doorgegeven, waar jullie een antwoord op willen hebben. Heb er een aantal uit gehaald, daar gaan we dan. Nelleke vraagt, hoeveel Pieten dat ik heb? Heel veel, hoeveel weet ik niet. Verder wil zij weten, hoe oud dat allemaal die pieten zijn? Dat is een hele uitzoekerij, de pieten willen hier niet aan mee werken, die zeggen, dat is privé, ja en daar kan ook ik niets aan doen Zal nog eens met ze praten. Dit jaar komt Sinterklaas aan in Kampen, Wiek ga a.s. zaterdagmiddag samen met Sietse om 12.00 uur voor de tv gaan zitten, dan zal ik ook naar jullie zwaaien veel plezier, goed? Jannes vraagt zich af welk drankje dat ik neem om zo oud te worden. Geen zorgen Jannes, Sinterklaas leeft heel gezond, en drinkt met mate, ik heb geen extra drankjes nodig. 1 Dit was een kleine greep uit de veel gestelde vragen, wie weet ben jij volgende keer aan de beurt dus geef niet op gewoon blijven vragen. 1 Verder hebben mijn voor-pieten het druk om het trein vervoer te regelen op zondag 25 november, dan wil ik in Oostrum aankomen. Jullie weten nog wel dat ik mij daar heel veel zorgen over maakte maaaaaaaaaar. Zij zitten op het goede spoor, zij weten al dat de spoorwegen zijn over genomen door Veolia een nieuwe vervoerder. Dat is heel goed nieuws, maar daar zijn we er nog niet mee, kunnen wij dan ook met de trein naar Oostrum komen? Blijven jullie ons helpen spoorzoeken? Ook ik moet nog even wachten of het allemaal goed komt, de voor-pieten hebben nog veel werk te doen, heb er wel vertrouwen in, ben erg benieuwd. De pieten hebben nog meer ontdekt, Aostrum.nl, dat is een pagina op internet waar heel veel nieuws uit jullie dorp op staat, ook de aankomst van Sinterklaas met zijn knechten, dus snel naar de computer. Jongens en meisjes, verder staat er op de achterkant van het Oostrums weekblad een kleurplaat, willen jullie die voor mij kleuren, dan hangen de mensen van het sinterklaas comité die op in de Oesterham, en maken jullie kans op een mooie prijs, die ik persoonlijk op 25 november zal overhandigen. Wel inleveren vóór 24 novemher anders ben je te laat en heb je pech. Sinterklaas rekent erop dat jullie ouders er wel aan zullen denken. Wij horen beslist nog van elkaar, als jullie je best blijven doen komt alles goed. De reis loopt voorspoedig, het waait soms ontzettend hard, wij hebben een prachtig uitzicht en de bemanning doet haar uiterste best dat wij op tijd in Kampen aankomen. Tot de volgende week. U/ Sinterklaas en zijn Pietermannen.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 21