Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478 -510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl ORPSRAAD 10. Commissie Stedelijk Beheer Rapportage overige activiteiten Het bord aan de Ghunebeek is verplaatst Het boomvak tegenover het AMC is opnieuw bestraat De gemeente laat de nieuwe situatie voor fietsers op de Mgr. Hanssenstraat op zijn beloop. De gemeente is van mening dat het gewenning betreft. Onze opmerkingen wordt dus vooralsnog niet gehonoreerd. De Gemeente heeft wel aangegeven dat de verlichting te summier is en dat deze moet worden aangepast. We hopen dat dit op korte termijn plaatsvindt: het zal daarom nogmaals onder de aandacht van de Gemeente gebracht worden. Er is gesnoeid op het verlengde van de v. Broekhuizenstraat. Tevens worden de goten gereinigd. De aanvraag voor de vergunning voor de kerstboomverbranding is ontvangen. De locatie moet worden bepaald in verband met deze aanvraag. Daarnaast wordt een oproep in het Oostrums weekblad geplaatst voor het beschikbaar stellen van een kerstboom. Het informatiebord van de Gemeente bij de Wieneshof zal 5 meter verplaatst worden richting kerk zodat de Wieneshof hiervan geen hinder meer ondervindt. De Dorpsraad heeft de aanschaf van een dergelijk bord overwogen maar deze zijn te prijzig (2900 euro exclusief plaatsingskosten). Alternatieven worden bekeken. Binnenkort komt er een hernieuwde proefopstelling voor de exacte plaatsing van de verlichting van de kerk. Indien tijdig bekend, zal het tijdstip in het Oostrums weekblad kenbaar worden gemaakt, zodat belangstellenden de proefopstelling kunnen bezichtigen. Er is overleg geweest met Dhr.van Maarschalkerwaard over de plaatsing van het kunstwerk. Het kunstwerk zal op een betonvloer komen te staan, gelijkvloers met het Dorpsplein.Het kunstwerk is begin november klaar, en er zal dan een proefopstelling zijn. Er wordt gedacht aan een onthulling van het kunstwerk en de kerkverlichting in het weekend voor kerst. 11. Commissie Maatschappelijke diensten Leefbaarheidsbudaet De aanpak hiervan is hetzelfde als vorig jaar. Publicatie in het Oostrums weekblad en op de website volgen. Ook de criteria zijn gelijk aan vorig jaar. Rapportage overige activiteiten Volgens eerdere planning zouden we in het najaar contact leggen met de Oostrumse verenigingen. Match wil thema avonden organiseren voor verenigingen. De verenigingen worden gepolst over hulpvragen of ideeën met betrekking tot de thema's voor deze avond. Mevr. Janssen, Mevr. Linskens, Dhr. Manders en Dhr. Arts zullen dit in een voorstel gieten. 12. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Rapportage overige activiteiten Voor de loting van de 2 kavels aan de Mgr. Hanssenstraat waren 2 gegadigden. Opgemerkt wordt dat de overlast op de van Broekhuizenstraat onverminderd voort duurt. De Gemeente treedt vooralsnog niet handhavend op. Een oplossing voor deze situatie is dringend gewenst. Hierbij wordt aangetekend dat de Dorpsraad niet tegen de aanwezigheid van het bestaande bedrijf is, maar wel tegen een uitbreiding hiervan als de milieuproblemen niet worden opgelost. 07 OSTIUM

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 7