Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478 -510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl 06 MOlf SRAAD De wegen in het buitengebied zullen worden ingericht als 60 km wegen. De verbinding van De Blakt met rotonde Deurneseweg moet voor het einde van dit jaar klaar zijn in verband met de opening van de firma Cordstrap. De straat parallel aan de Hulstweg achter Cordstrap heeft de naam Wattstraat gekregen. Rapportage overige activiteiten De dorpsraad is op uitnodiging van Aviko Rixona op excursie geweest. Woensdag 17 oktober zijn we uitgenodigd om een kijkje te nemen bij Cordstrap in Deurne. 7. Mondeling verslag Dorpsradenoverleg 1 oktober 2007 De kermis evaluaties van de dorpen dienen voor 15 oktober binnen te zijn bij de secretaris. De stand van zaken met betrekking tot de nieuwe Geurwet in relatie tot de ruimtelijke visie van de dorpen is besproken. Conclusie hieruit is dat de meeste dorpen wat nieuwbouw betreft weinig ruimte hebben, maar dat Oostrum op dat gebied nog mogelijkheden krijgt. De gemeente kon nog geen realistisch scenario met betrekking tot de geurcontouren laten zien: dit werd als een gemis ervaren. Vanuit het dorpsradenoverleg wordt bekeken of gezamenlijke aanschaf van defibrillators mogelijk is. Streven is dat er dag en nacht een beroep op iemand gedaan kan worden die bekend is met de defibrillator. Gezamenlijke aanschaf heeft voordelen op het gebied van sponsoring, subsidies, training en onderhoud. De standpunten van de andere dorpen worden afgewacht maar we gaan verder met de eigen organisatie van de aanschaf van de defibrillatoren. De locaties die de dorpsraad Oostrum in gedachten had, te weten sportpark De Spar en De Oesterham, zijn niet dag en nacht geopend. Over de plaatsing van de defibrillators op deze plek moet door SVO en Den Oesterham nog een standpunt worden ingenomen. In Oostrum wil een particulier persoon een defibrillator plaatsen bij huis. Zij heeft al aangeboden om gebruikscursussen te geven. Zij is deskundig op het gebied van Bedrijfshulpverlening. 8. Evaluatie Kermis Over het algemeen is de kermis goed verlopen. Er is redelijke tevredenheid over de attracties. Enkele kanttekeningen: In de Buitenhof en in de Gildestraat zijn 's morgens botsauto's aangetroffen. Jammer dat dit soort vandalisme heeft plaatsgevonden. De Erck heeft overlast ervaren van een stroomaggregaat dat teveel lawaai produceerde. De boksbal had mankementen. Twee mensen hebben verwondingen opgelopen. De verkeersdoorstroming verliep niet vlekkeloos omdat de omleidingrichting onvoldoende was aangegeven. Er waren attracties voor groot en voor klein. Voor de leeftijd ertussen in mist men een geschikte attractie. 9. Stand van zaken werving leden Dorpsraad De heer Cornelissers heeft impliciet te kennen gegeven geen lid meer te zijn van de Dorpsraad. Er zijn nu 4 vacatures. De voorzitter heeft 6 personen gesproken waarvan 2 personen geen belangstelling hebben. Twee andere personen hebben wel belangstelling maar hebben het de komende maanden nog druk. Twee mensen willen er nog over denken. Zij geven binnen twee weken een reactie. bSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 6