Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478 -510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 9 oktober 2007 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. De voorzitter meldt dat er een anonieme brief is binnengekomen betreffende de verkeerssituatie Watermolenstraat en Mgr. Hanssenstraat. Hierbij dient vermeld te worden dat de Dorpsraad weinig kan met anonieme brieven. De betreffende situatie is bekend en wordt bekeken door de heer Lenssen en de betreffende aannemer. Uitnodiging ontvangen voor de jaarvergadering van de VKKL. De stukken hiervoor liggen bij de voorzitter. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 14 augustus 2007 Punt 7: de voorzitter is van mening dat de Dorpsraad te snel heeft toegezegd de KBO voor te dragen als vrijwilligersvereniging van het jaar. Hij meent daarmee de andere verenigingen of vrijwilligers ongewild te kunnen benadelen. De inschrijfdatum is echter al voorbij. De KBO had dit graag eerder geweten, dan hadden ze zich zelf aan kunnen melden. De voorzitter zegt dat dit inderdaad anders aan de KBO gemeld had moeten worden. Hij verontschuldigt zich hiervoor. Punt 11het bericht over de vernielingen aan de pleinstickers, dat geplaatst zou worden namens de Dorpsraad en de Meulebeek, is bij nader inzien op verzoek van de Meulebeek niet geplaatst. Mevrouw Heesbeen heeft overleg gehad met de heer Coppus, gebiedsmentor van de politie. De situatie is prima opgelost; verdere actie wordt ondernomen zodra zich weer vervelende situaties voordoen. Punt 8: het bord van Wonen Venray is verwijderd 5. Gebiedsgericht werken We hebben een uitnodiging ontvangen van wethouder Hassan Najja, gericht aan het wijkplatform Centrum en de dorpsraad Oostrum, voor een bijeenkomst met als thema Gebiedsgericht werken. 6. Commissie Middelen Gemeentelijke visie weqenstructuur en weqcateqoriserinq Er is een bijeenkomst geweest op uitnodiging van de gemeente met als onderwerp wegenstructuur en wegcategorisering. De Stationsweg krijgt geen verbinding met de Henri Dunantstraat. Het is de bedoeling dat de Stationsweg verkeersluwer wordt: een verbinding zou volgens berekeningen kunnen leiden tot een toename van 30%. Situatie NS station er wordt momenteel onderzocht wat de beste oplossing is. Als mogelijkheid werd geopperd het verleggen van een stuk van de Stationsweg en een kleine rotonde op de hoek van de Henri Dunantstraat. Er komt mogelijk meer ruimte voor bushaltes op het terrein voor het station en de situatie wordt overzichtelijker en veiliger. Er zijn onderhandelingen met de NS om de bestaande fietsenstalling uit te breiden van 400 tot 800 plaatsen 05

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5