MNESTY DARFUR VRAAGT OM GERECHTIGHEID U bent van harte welkom om zaterdag 10 november tussen 10 en 4 uur bij de ingang van de Albert Heijn een kaart te ondertekenen. OLIEBOLLENACTIE "NOBEL Op 14 november komen onze leden weer bi] u langs met onze zelf gebakken oliebollen. Wij vragen €2,50 voor 5 oliebollen. ■JÉ!®,. .-JÉÈÉL. ||||||p| Tot dan, Nobel 26 n Meer dan 200.000 doden. 2,5 miljoen ontheemden. Een tragedie in Darfur die nooit had mogen gebeuren. En die zeker niet onbestraft mag blijven. Twee mensen zijn nu aangeklaagd bij het Internationaal Strafhof. Laten we zorgen dat ze naar Den Haag komen om berecht te worden. Zaterdag 10 november tussen 10 en 4 uur zal Amnesty groep Peel Maas bij de ingang van de Albert Heijn hiervoor actie voeren. Bent u het ermee eens dat deze 2 personen door de Sudanese regering aan het Internationaal Strafhof in Den Haag overgedragen worden, dan kunt u hiervoor een petitie ondertekenen. Natuurlijk kunt u bij de stand ook meer informatie krijgen. Sudan weigert medewerking De aanklager bij het Internationaal Strafhof in Den Haag verdenkt voormalig onderminister van Binnenlandse Zaken Ahmad Harun, nu onderminister voor Humanitaire Zaken, en de leider van de Janjawid-milities Ali Kushayb van misdaden als moord, verkrachting en berovingen. Het hof vaardigde een arrestatiebevel tegen hen uit. Het Internationaal Strafhof heeft geen eigen politiemacht, en is dus afhankelijk van Sudanese medewerking. Sudan weigert dit vooralsnog. Amnesty International roept de Sudanese president op om Harun en Kushayb te arresteren en over te dragen aan het Internationaal Strafhof, zodat dit hof hun schuld of onschuld kan vaststellen. Het berechten van verdachten van de gruwelen in Darfur is een belangrijke stap naar gerechtigheid voor de mensen in Darfur, en noodzakelijk om nieuwe schendingen in de toekomst te voorkomen. Darfur: al vier jaar ellende In Darfur zijn moord, marteling, verkrachting en bombardementen van dorpen nog steeds aan de orde van de dag. Al meer dan 200.000 zijn omgekomen, er zijn tweeëneenhalf miljoen ontheemden, en nog eens 4 miljoen mensen die voedselhulp nodig hebben omdat hun middelen van bestaan zijn vernietigd. Gewapende groeperingen strijden sinds 2003 in Darfur tegen het regeringsleger en Arabische milities. Deze milities staan bekend onder de naam Janjawid en worden door de regering in Khartoem gesteund. De strijd gaat gepaard met grootschalige schendingen van de mensenrechten. Laat de Sudanese autoriteiten weten dat ook u het arrestatiebevel voor Harun en Kushayb steunt. Kom in actie, steun het arrestatiebevel

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 26