SYNTHESE Verse visgebakken vis nieuwe haring, mosselen Elke maandag visverkoop 16.30 uur -18.30 uur op het dorpsplein Vishandel Camps j 22 RUIMTE AANMELDING GEZINNEN HOME-START Doordat een nieuwe groep vrijwilligers de cursus heeft afgerond en verschillende gezinnen zijn afgesloten, is er ruimte om nieuwe gezinnen te ondersteunen. Home-Start biedt ondersteuning, vriendschap en praktische hulp aan gezinnen met jonge kinderen, waarbij minimaal één kind 6 jaar of jonger is. In ieder gezin kan het wel eens een tijdje niet zo goed gaan. Hier kunnen verschillende oorzaken voor zijn zoals overbelasting, ziekte, moeilijkheden met de kinderen, eenzaamheid of problemen met werk, geld of partner. Het kan dan een opluchting zijn om je hart uit te storten bij iemand die tijd heeft om te luisteren of iemand te hebben die een handje helpt bij praktische problemen, iemand die vriendschap biedt. Door in een vroeg stadium een steun voor een gezin te zijn, kan worden voorkomen dat er ernstiger en langduriger problemen ontstaan in een gezin. Home-Start is er voor gezinnen met kleine problemen, maar kan ook een opstap zijn naar zwaardere vormen van hulpverlening of/en kan helpen bij 'afbouw' van hulpverlening. Home-Start werkt aan het vergroten van het zelfvertrouwen van ouders en het versterken van hun sociale relaties, zodat zij weer meer grip krijgen op hun eigen leven. Door elke week op bezoek te gaan, te luisteren, tijd en aandacht te geven, en op die manier van oprechte betrokkenheid blijk te geven, voelen ouders zich erg gesteund. De ondersteuning wordt gegeven door mensen die vrijwillig hier hun tijd en energie aan geven; mensen met een groot hart, mensen met begrip, mensen die kunnen iuisteren. Gezinnen die belangstelling hebben voor ondersteuning van een Home-Start vrijwilliger kunnen zelf of via een verwijzer contact opnemen met de coördinator. Er zijn geen kosten verbonden aan de Home-Start ondersteuning. Stichting Synthese, Home-Start, tel. 0478-51 73 17, coördinator Jeannette Janssen (j.janssen@synthese.n!) Werkgebied Home-Start: Gemeenten Venray, Horst, Sevenum, Meerlo-Wanssum en Arcen-Velden V i i

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 22