De Gemeente plaatst niet méér bladkorven. Ook worden de bladkorven niet eerder geplaatst in verband met oneigenlijk gebruik (snoeiafval etc.). Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat het gras niet voldoende gemaaid wordt. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat de leilindes weer gesnoeid moeten worden. Er is nog geen besluit genomen over de bank op de Boshuuze. De laurieren op de Vlasakker worden binnenkort gesnoeid. 8. Commissie Maatschappelijke diensten Onderzoek haalbaarheid voorziening ouderen en jongeren Dit agendapunt is behandeld bij punt 5. Rapportage overige activiteiten Er is binnen de gemeente Venray een waardenkaart in de maak voor de monumenten en andere waardevolle elementen. Het project 'waardenkaart' is uit de MUIP gehaald, zodat er voor 2008 geen middelen zijn vrijgemaakt.. Het Oostrums Weekblad verschijnt niet in de weken 28, 30 en 32. Er is een initiatief om activiteiten te organiseren voor 12-16 jarigen. Binnenkort komt een oproep en aanmeldingsformulier voor vrijwilligers die dit mee willen organiseren. Dit initiatief gaat buiten de Dorpsraad. 9. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Rapportage overige activiteiten Op niet al te lange termijn worden nog 2 bouwkavels aangeboden. De wandelroutes functioneren. Binnenkort controleert de Provincie of de richtlijnen juist gehanteerd worden. Opgemerkt wordt dat het gras langs de beek erg hoog is. Het waterschap maait om ecologische redenen echter maar 1 keer per jaar. 10. Rondvraag Opgemerkt wordt dat het jammer is dat er op de site van dorpenvenray.nl bij Oostrum weinig foto's staan. De reden hiervoor is dat Aostrum.nl veel foto's plaatst. Niettemin zal hieraan aandacht worden geschonken. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat de tuin van de school niet onderhouden is. De voorzitter vraagt dit signaal zelf kenbaar te maken bij de directeur van de school. Het permanent plaatsen van bladkorven past niet in het afvalbeleid van de Gemeente. In andere gemeenten staan ze wel het hele jaar: dit vertaalt zich in een hogere afvalstoffenheffing. Op de Mgr. Hanssenstraat is de riolering snel verstopt bij zware regenval. De Dorpsraad meldt dit bij de Gemeente. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd of de Dorpsraad een signaal aan Veolia kan geven dat de bussen overlast veroorzaken (te hard rijden/lawaai). Gevraagd wordt om dit signaal zelf aan Veolia te geven. In Oostrum Oost hebben niet alle woningen het Oostrums Weekblad ontvangen bij de 'huis aan huis' actie. De actie wordt daarom binnenkort herhaald. 11. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 21.30 uur.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5