internet: www.dorpenvenrav.ni Synthese is in het kader van DOP een onderzoek begonnen naar jeugdvoorzieningen. De commissie heeft mensen benaderd om activiteiten op te zetten voor de groep 12-16 jaar. Dit staat voor het najaar gepland. Het verzoek wordt ingediend voor een bijdrage van de Doprsraad voor de organisatie van de eerste avonden. Dit is akkoord. Er is contact geweest met de Gemeente over de monumentenlijst. Dit wordt vervolgd. 9. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Rapportage overige activiteiten De wandelroutes zijn geopend. De routes zijn uitgezet bij het VW-kantoor. De kosten die gemaakt zijn voor de route worden ten laste van het Rabobankfonds geboekt. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd hoe het onderhoud van de wandelroute geregeld is. Dit dient te gebeuren vanuit Dorpsraad. 10. Rondvraag De verkeerssituatie op de Mgr. Hanssenstraat/Watermolenstraat wordt besproken. Opgemerkt wordt dat de bussen gewoon doorrijden ondanks de voorrangssituatie. De situatie wordt besproken met de Gemeente. Gevraagd wordt of er nog een parkeerplek komt bij de containers. Nu wordt vooral op de Hoefslag geparkeerd, op de weg. Dit wordt besproken met de Gemeente. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd of de overgebleven bank van de wandelroute op de Boshuuze kan worden geplaatst. De Dorpsraad komt hierop terug. Opgemerkt wordt dat het stroompunt op het Dorpsplein levensgevaarlijk is. De Dorpsraad pakt dit zo snel mogelijk op. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd waarom de ingezonden brief van de Meulebeek inzake de pleinplakkers niet besproken is. Niet alle leden van de Dorpsraad hadden deze brief ontvangen. Er wordt toegezegd dat de Dorpsraad hier op korte termijn op terug komt. De school wil dit graag voor de zomervakantie afhandelen. De scheidingshekken bij het plan Fleuren staan op de stoep. Dit is hinderlijk voor het wandelend verkeer, zeker voor rollators en wandelwagens. De Gemeente wordt verzocht om de hekken te verplaatsen. Gevraagd wordt om het dorpsplein voor de Mariaprocessie op te laten vegen. De gemeente wordt hiervoor benaderd. Opgemerkt wordt dat er veel te hard gereden wordt op de Mgr. Hanssenstraat. De bussen maken veel herrie; er wordt in twijfel getrokken of ze wel aan de eisen voldoen. De voorzitter ligt toe dat de Gemeente geen extra maatregelen neemt omdat het een 30-km zone betreft. Het idee wordt geopperd om snelheidsregistratieapparatuur te laten plaatsen. Dit heeft al een remmende werking op de snelheid. De heer Coppus van de Politie wordt hiervoor benaderd. Opgemerkt wordt dat er nog steeds veel vrachtverkeer door Oostrum rijdt. Vanuit de publieke tribune wordt het idee geopperd om een bord te plaatsen bij het begin van de bebouwde kom waardoor vrachtwagens geattendeerd worden dat alleen bestemmingsverkeer in het dorp mag rijden. Gevraagd wordt of er een bezwaar kan worden ingediend tegen het knotten van de bomen. Dit is mogelijk. De Dorpsraad beoordeelt vervolgens de argumenten. 11. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 22.00 uur. Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM tel. (0478-510713)

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 6