Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM ie!. (0478-510713) 'ntemet. www, dorpe n ven ray, n 1 Bomen dorpsplein De Gemeente heeft laten weten dat de kosten van het knotten van bomen op het Dorpsplein voor rekening van de Dorpsraad zijn. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat het vreemd is dat dit besluit is genomen, aangezien de Dorpsraad de belangen van alle dorpsbewoners dient te behartigen. Parkeerduurbeperking Mgr. Hanssenstraat De Dorpsraad heeft een brief gestuurd naar aanwonenden van de Mgr. Hanssenstraat inzake het voornemen van de parkeerduurbeperking op de Mgr. Hanssenstraat. Er zijn een aantal reacties ontvangen. Wanneer de bouwactiviteiten beëindigd zijn, eindigt in principe de parkeerduurbeperking. Er vindt dan een evaluatie plaats. Naar verwachting gaan de bouwactiviteiten 1 tot 1,5 jaar duren. Vanuit de publieke tribune wordt verzocht om de evaluatie te laten plaatsvinden met de aanwonenden. De voorzitter bespreekt dit in een interne vergadering en komt hierop terug. Er is een verzoek van "het Botterhuuske" gekomen om voor hun ingang duidelijk aan te geven dat het geen parkeerplek betreft. Dit zal bij de gemeente worden bekend gemaakt via de IBOR werkgroep. Rapportage overige activiteiten - De plattegrond van de kermis is ontvangen. Voor 15 mei kan de Dorpsraad reageren. - KBO heeft een verzoek ingediend voor onderhoud en bijplanting van 8 bloembakken voor de prijs van 881 euro per jaar. De Dorpsraad gaat hiermee akkoord en de kosten komen ten laste van het leefbaarheidsbudget. De aanschaf van de planten gebeurt zoveel mogelijk bij plaatselijke ondernemers. Vanuit de publieke tribune wordt tevens verzocht om 1 bloembak van het Dorpsplein te verplaatsen. Dit is akkoord. - Door een inwoner van Oostrum is bij de Gemeente het verzoek ingediend om het basketbalveld op te knappen. De Gemeente wil de spullen hiervoor leveren; het opknappen dient door inwoners zelf te gebeuren. - De Gemeente heeft aangegeven dat de opknapbeurt van groenstroken op de Randerade en de Vlasakker bekostigd zouden moeten worden uit het leefbaarheidsbudget. De Dorpsraad gaat hiermee niet akkoord en zal dit kenbaar maken bij de Gemeente. - Vanuit de publieke tribune wordt de vraag gesteld of er al een reactie is van de Gemeente inzake de speeltoestellen bij de Watermolen. Op korte termijn moeten 1 of 2 speeltoestellen weg i.v.m. slijtage. Tijdens een overleg is de wens uitgesproken om speeltoestellen bij te plaatsen. Het speelveld bij de Watermolen moet zeker in stand worden gehouden. De heer van Deurzen wordt hiervoor benaderd. - Op het verzoek om bladkorven bij te plaatsen, heeft de Gemeente laten weten dat de korf van de Van Broekhuizenstraat wordt verplaatst naar het Station. De korf van de Mgr. Hanssenstraat wordt verplaatst naar de Vlasakker. Er worden geen extra korven geplaatst. De Dorpsraad zoekt hierover opnieuw overleg met de Gemeente. 8. Commissie Maatschappelijke diensten Rapportage overige activiteiten In de week van 14 mei wordt het Oostrums Weekblad (OW) weer huis-aan-huis bezorgd. Wanneer het abonnement van OW nog niet betaald is, wordt in eerste instantie een herinnering in OW gezet. Deze is onlangs gebeurd. Vervolgens ontvangen deze mensen een persoonlijk bericht met een uiterste betaaldatum en een aanmeldingsformulier voor automatische incasso. Wanneer dan nog niet betaald is, wordt de toezending van OW stop gezet. Nieuwe abonnees worden gestuurd om automatisch te betalen. Er is contact geweest met Match, een steunpunt vrijwilligerswerk, inzake het DOP-project 'Oostrumse Verenigingen'. Match is bereid om een bijdrage te leveren op een thema avond. Deze avond staat voor het najaar gepland. Stichting Dorpsraad Oostrum

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5