internet: www.dorpenvenray.nl 6. Commissie Middelen Verslag dorpsradenoverleg 2 april 207 Mevrouw Reen van de Gemeente Venray heeft de evenementennota toegelicht. De wensen van de dorpen zijn geïnventariseerd. Bij speciale gebeurtenissen wordt overleg gezocht met de De ontwikkeling van de basisschool Vredepeel is besproken. Vanuit het dorpsradenoverleg wordt een brief gestuurd aan B&W met de strekking dat in elk dorp een adequate onderwijsvoorziening dient te zijn en dat alleen de wettelijke norm (minimaal 23 leerlingen) aanleiding kan zijn tot sluiting. SPOV is de beslissende partij hierin en heeft de norm van minimaal 30 leerlingen. Verslag dorpsradenoverleg 7 mei 2007 De gebiedsmentoren IBOR zijn voorgesteld: voor Oostrum is dit de heer van Deurzen. Het woningmarktonderzoek van Wonen Venray is gepresenteerd. De algemene conclusie is dat er meer woningbouwplannen zijn dat er behoefte is. Dit geldt met name voor koopappartementen. In de grote dorpen (Leunen, Ysselsteyn en Oostrum) komen het aanbod en de vraag redelijk goed overeen. Gedeputeerde Driessen van de provincie heeft het contourenbeleid toegelicht. Wanneer een projectontwikkelaar grond koopt, moet het verschil tussen de gangbare prijs en de koopprijs in een pot voor algemeen nut worden gestort. Dit is om specuiatiewinsten van projectontwikkelaars af te romen. Wonen Venrav voorrangspositie lokale bewoners bij huurwoning toewijzing. Er is nog geen besluit genomen omdat nog niet van alle dorpen de wensen ontvangen zijn. De Dorpsraad van Oostrum heeft haar wensen kenbaar gemaakt en heeft een aantal woninggroepen benoemd waarbij Oostrumse inwoners voorrang krijgen. Dit voorstel wordt toegepast totdat een definitief besluit genomen is. Stand van zaken toekenning leefbaarheidsbudqet Er is nog geen besluit genomen over de aanvraag van de Meulebeek voor de pleinplakkers. De aanvraag voor verkeershesjes van De Meulebeek is afgewikkeld. Er vindt nog communicatie plaats dat deze ook voor andere partijen in Oostrum beschikbaar zijn. Het project van de defibrilators is nog niet afgerond. Rapportage overige activiteiten Het kunstwerk is nog niet gereed. De voorzitter bezoekt volgende week de TBS-kliniek. 7. Commissie Stedelijk Beheer Verlichting kerk Het kerkbestuur is in principe akkoord met de verlichting van de kerk. De kosten van de aanleg zijn voor rekening van de Dorpsraad. De kosten van de energie zijn voor de kerk. Er is een mail ontvangen van de Gemeente inzake de mogelijke aanwezigheid van beschermde diersoorten. Hier moet rekening mee worden gehouden. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat in het kader van de Flora en Fauna wet een onderzoek moet worden gedaan naar de aanwezigheid van beschermde dieren. Gemeente. Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM tel. (0478-510713)

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 4