internet: www.dorpenvenrav.nl Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 8 mei 2007 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet alle aanwezigen van harte welkom. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. De 'stand van zaken ruimtelijke visies kerkdorpen'wordt later in de vergadering toegelicht. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 13 maart 2007 p.3, punt 13. Naast energiebesparing is ook het argument van beschermde dieren genoemd om kritisch te kijken naar verlichting van de kerk. Dit argument is niet in de notulen opgenomen. 5. Gebiedsgericht werken De ruimtelijke visie kerkdorpen is naar voren gehaald als gevolg van de Wet Geurhinder Veehouderij. Deze nieuwe wetgeving levert mogelijk belemmeringen op bij het realiseren van de ruimtelijke visie zoals die in de DOP's van de diverse dorpen is opgenomen. De Gemeente neemt nog een drietal stappen om de ruimtelijke visie te completeren. Er wordt rekening gehouden met de enquête inzake woningbehoefte. De wisselwerking tussen de ruimtelijke visie en de Wet Geurhinder Veehouderij wordt in beeld gebracht. Als laatste worden de grondposities van de Gemeente in de verschillende dorpen in beeld gebracht. Deze stappen worden ook nog voor Oostrum uitgevoerd, ondanks het feit dat het DOP van Oostrum al is vastgesteld. Uitvoerinqsproqramma Synthese is een haalbaarheidsonderzoek gestart met betrekking tot een voorziening voor jongeren en een voorziening voor ouderen. Wonen Venray is gestart met een lokatie onderzoek voor een woonzorgcomplex. De verwachting is dat beide onderzoeken in september afgerond zijn. Opgemerkt wordt dat de gebiedsvisie voor Oostrum is vastgesteld en dat de Dorpsraad kritisch moet kijken naar ontwikkelingen die niet stroken met het DOP. Als concreet voorbeeld wordt genoemd een revisie aanvraag van een milieuvergunning voor het bedrijf Janssen aan de van Broekhuizenstraat. Wanneer sprake is van een uitbreiding van het aantal dieren en dit van invloed is op de geuromgeving dan zal bij de gemeente kenbaar gemaakt worden dat e.e.a. niet strookt met de ruimtelijke visie uit het DOP. De stukken hierover liggen ter inzage bij de gemeente en zullen worden ingezien. Wanneer het uitvoeringsprogramma definitiefis vastgesteld, ontvangen alle leden van de Dorpsraad een exemplaar. Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM tel. (0478-510713)

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 3