Feestelijk orgelconcert in Oostrum BEDANKT Kaarten, Bloemen, Kado's, Felicitaties Het was overweldigend Pierre Mien Raymakers - Janssen Valkenkampstraat 3, OOSTRUM Op zaterdag, 9 juni, om 20.00 uur is in de Parochiekerk in Oostrum een feestelijk concert ter gelegenheid van de afsluiting van de renovatie van het kerkorgel. Theo Hes, organist van de Martinuskerk in Venlo en woonachtig in Maashees, is de organist. Hij heeft al veel orgelconcerten op zijn naam staan en wilde graag in Oostrum komen spelen. Hij heeft een programma samengesteld van vrij lichte orgelwerken van componisten van de barok tot de romantiek. Theo Hes speelt in Oostrum o. a. werken van Bach, Vivaldi en Duruflé. Het kerkorgel in Oostrum is afkomstig uit de kapel van het vroegere klooster Jerusalem van de zusters Ursulinen en stond toen achter in de ruimte die nu de raadszaal is van het Venrayse gemeentehuis. In 1976 is dit mooie instrument door de firma Vermeulen overgeplaatst naar Oostrum. Door het toenemend aantal gebreken dat het orgel de laatste jaren had, was een grondige renovatie hard nodig. Bij de renovatie door de firma Flentrop is het orgel goed gereinigd en zijn alle membranen (ventielen) vervangen. Enkele pijpen, die door hun eigen gewicht in elkaar waren gezakt, zijn hersteld. Alle pijpen zijn opnieuw geïntoneerd en gestemd. Tenslotte is het zwelwerk hersteld. Met het zwelwerk kunnen de registers van het bovenmanuaal harder of zachter klinken. Van de renovatie zijn foto's gemaakt die als kleine fotoreportage voor of na het concert te bekijken zijn in de kerk. Het concert wordt georganiseerd door het Orgelcomité Venray dat jaarlijks een of twee orgelconcerten in de St. Petrus'Bandenkerk (Grote Kerk) in Venray organiseert. U bent van harte uitgenodigd om het dit orgelconcert bij te wonen. De toegang is gratis Hierdoor heeft onze Gouden huwelijksdag 'n extra goud randje gekregen. We zijn dan ook bijzonder verrast door zoveel aandacht! En willen jullie allen, ook namens onze kinderen, heel hartelijk daarvoor bedanken. Onze feestdag kan niet meer stuk.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 19