IVN GEIJSTEREN-VENRAY Bruiloft-bbq-personeefsfeest-WWW.petervandewater.nl-huwel»jksmis-jubileum-receptie Oudervereniging Basisschool de Meulebeek dankt de Dorpsraad voor aangeschafte materialen voor verkeersregel aars EXCURSIE NAAR HET LEUDAL De Oudervereniging wil bij deze de Dorpsraad hartelijk danken voor het toekennen van een budget uit het Leefbaarheidsfonds zodat de benodigde materialen aangeschaft konden worden. De verplichting van de overheid dat er gebruik moet worden gemaakt van opgeleide verkeersregelaars resulteerde in een enorme kostenpost voor de oudervereniging. Dit bedrag had niet uit eigen kas opgebracht kunnen worden. Dankzij de bijdrage uit het leefbaarheidsfonds konden deze materialen alsnog aangeschaft worden, en kan o.a. de jaarlijkse St.Maartenoptocht doorgang vinden. Zonder verkeersregelaars was dit niet meer toegestaan. Inmiddels hebben wij als Oudervereniging reeds driemaal verkeersregelaars ingezet: in november bij de Sint Maartenoptocht, de opening van het carnaval bij het Bolwerk, en onlangs nog bij de rotonde aan de Wanssumseweg om onze schoolkinderen groepsgewijs op een veilige manier over te laten steken i.v.m. de sportdag van school op Sportpark de Spar. Dat de materialen dankzij het Leefbaarheidsfonds aangeschaft konden worden betekent ook dat de Oudervereniging de materialen beschikbaar moet stellen aan de inwoners van Oostrum. Hierbij denken wij bijvoorbeeld aan de intocht van Sint Nicolaas en de opening van het Carnaval bij het Bolwerk. Ook daarbij zullen verkeersregelaars nodig zijn. Voor het lenen van de verkeersregelaars materialen zie het artikel: Evenement georganiseerd....elders in dit blad. Namens de verkeersouders van Oudervereniging Basisschool de Meulebeek, Jos Euwes. Temidden van de dorpenkring Horn-Haelen-Nunhem-Neer-Roggel en Heythuysen ligt het prachtige LEUDAL een van de mooiste natuurgebieden van onze provincie. In dit gebied vloeien de Zelsterbeek, Leubeek en Haelense Beek samen, om gezamenlijk in de Maas uit te monden. Waarschijnlijk is het Leudal het bekendst vanwege zijn beekdalen, die heel bijzonder zijn. Ze zijn niet alleen landschappelijk van een buitengewone schoonheid, maar herbergen ook een waardevolle flora en fauna. Hoewel thans zeer vele vroeger voorkomende soorten zijn uitgestorven, herbergt het gebied nog een kleine 500 verschillende plantensoorten. Hierdoor is het Leudal in floristisch opzicht een van de meest interessante streken van Nederland. Bij vogelliefhebbers zijn het ook weer de beekdalen die vooral geliefd zijn. Menigeen heeft wel eens,in een van deze beekdalen, langdurig op een stil plekje op de uitkijk gestaan om een ijsvogel te zien vissen, of om zich te laten verassen, door een aan beken gebonden soort, als de grote gele kwikstaart. Het IVN Geysteren-Venray organiseert (ook voor niet leden) op zondag 20 mei a.s. een (2 uur durende) excursie in het Leudal .De start van de wandeling is om 10.00 uur op de parkeerplaats van Staatsbosbeheer aan de Roggelse weg te Haelen, naast de St. Elisabethshof het Streekmuseum Leudal.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 7