vvakan,f Kindervakantiewerk Venray verbreekt wederom het record! Popkwis in De Evenaar Tot 26 april hadden de kinderen van de Venrayse basisscholen de kans zich aan te melden voor Kindervakantiewerk. De afgelopen dagen is de organisatie bezig geweest al deze aanmeldingen te verzamelen en te tellen. Vandaag heeft de organisatie bekend gemaakt dat er zich dit jaar zo'n 965 kinderen aangemeld hebben. Met dit aantal is het oude record van 915 kinderen, dan stamt uit 2005, verbroken. Hiermee verstevigt de Venrayse kindervakantiewerk haar positie als grootste KVW van Nederland. "Dit zijn geweldige deelnemersaantallen", aldus Erik van de Leur namens de organisatie. "Het is voor ons erg prettig te zien hoeveel kinderen graag deel willen nemen aan deze week". De organisatie, volledig in handen van vrijwilligers, is goed voorbereid op dit soort deelnemersaantallen. Zo wordt het programma vaak met de helft, of zelfs met een kwart van de groep doorlopen. Op die manier wordt voorkomen dat het voor de kinderen te massaal wordt. Ook kan op die manier de veiligheid in alle gebruikte locaties gewaarborgd worden. Natuurlijk heeft dit deelnemersaantal wel een kleine kanttekening, want bij veel deelnemers is er immers ook veel leiding nodig. Voor zo'n grote groep zijn er zeker 160 leiders nodig die, afhankelijk van hun leeftijd en ervaring, alleen of met zijn tweeën leiding geven aan een groepje van 10 kinderen. Op dit moment hebben zich bijna 100 leiders aangemeld en zijn er dus nog meer dan 60 leiders en leidsters nodig. Wil je meer informatie, dan kun je contact opnemen met de organisatie via telefoonnummer 0478 515777. Alle informatie is ook te vinden op de website www.kvw-venray.nl. Kindervakantiewerk vindt dit jaar plaats van maandag 2 tot en met vrijdag 6 juli en staat dit jaar in het thema "Spoken en Griezelen". Café De Evenaar staat ook dit jaar tijdens Hemelvaart weer in het teken van popmuziek. Dan vindt namelijk de 15e editie plaats van de jaarlijkse Venrayse Popkwis, wat daarmee al een echte traditie geworden is. In deze quiz wordt de muziekkennis van de deelnemende teams getoetst, waarbij zij middels beeld- en geluidsfragmenten langs 40 jaar popmuziek geleidt worden. Net als vorig jaar, worden er dit jaar ook videobeelden gebruikt, waardoor de quiz een extra dimensie krijgt. Net als vorig jaar, is ook dit jaar de organisatie van de popquiz in handen van Mare Gommans, Maurice Hoevenaars en Erik van de Leur. Samen hebben zij gezorgd voor een goede verdeling van de muziek over alle jaren en stijlen heen. De nadruk ligt nog steeds bij de pop- en rockmuziek. Voor alle deelnemende teams zijn mooie prijzen te winnen die uiteraard vanalles te maken hebben met muziek. Deze prijzen worden gecombineerd met geldprijzen voor de beste teams. Op dit moment zijn er al meer vooraanmeldingen dan vorig jaar op dit moment, maar er zijn nog voldoende plaatsen beschikbaar. Groepen van 4 personen kunnen nog deelnemen door een email te sturen naar info@popkwis.com. Deelname van de popkwis kost 15 euro. De popkwis start om 14:00 uur in Café de Evenaar aan de Merseloseweg te Venray. Meer informatie over deze quiz is te vinden op de website www.popkwis.com. *feiiray ®-°'

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 27