8. Gebiedsgericht werken Uitvoeringsprogramma Op 11 april vindt een presentatie plaats door de Gemeente en het gebiedspanel over het Gebiedsgericht werken. De openbare vergadering van de Dorpsraad van 10 april vervalt. 9. Commissie Middelen Rapportage overige activiteiten Het dorpsradenoverleg heeft met Wonen Venray afspraken gemaakt over voorrang voor eigen inwoners bij woningtoewijzing. Wonen Venray heeft de Dorpsraad gevraagd om clusters van huurwoningen te benoemen waarop voorkeursrecht voor eigen inwoners moet komen. In overleg met de KBO heeft de Dorpsraad besloten om het blok Den Erck en Gildestraat/Watermolenstraat als cluster aan te wijzen voor seniorenwoningen. Voor de overige woningen heeft de Dorpsraad aangegeven dat ze graag per blok ongeveer 50% gereserveerd wil zien voor eigen inwoners. Wonen Venray zal zelf per blok de huurwoningen aanwijzen waarbij Oostrummers de voorrang genieten. Dit voorstel ligt nu tér besluitvorming bij Wonen Venray. Wanneer e.e.a. defintief is, kan hierover communicatie plaatsvinden. Het is overigens wel van belang dat inwoners van Oostrum ingeschreven staan bij Wonen Venray. In de communicatie wordt dit aangegeven. De opbrengst van de gezamenlijke collecte bedroeg 7654,62 euro, verdeeld over 13 fondsen. Er is nog geen vergelijk met voorgaande jaren gemaakt. De landelijke overkoepelende organisatie is geen voorstander van dergelijke gezamenlijke collectes. De dorpen in het dorpsradenoverleg blijven echter bij het standpunt om op deze manier verder te gaan. Fondsen die dan niet meer willen deelnemen, worden van de lijst geschrapt. Er vindt nog een vervolgoverleg plaats met de overkoepelende organisatie om misverstanden weg te nemen. 10. Commissie Stedelijk Beheer Rapportage overige activiteiten De schommel op het Watermolenplein is gerepareerd, maar doet het niet goed. De heer Linders van de Gemeente neemt dit mee. De Dorpsraad heeft een nieuw voorstel inzake parkeren in de kern van Oostrum getoetst bij de Gemeente. Dit betreft het voorstel van maximale parkeertijd van 2 uur op dinsdag t/m zaterdag van 09.00-18.00 uur. Het voorstel is in de verkeerscommissie besproken en dit is in principe mogelijk. De mening van de aanwonenden zal nu gepeild worden. Vanuit de publieke tribune wordt onvrede geuit over de gang van zaken. In een eerdere vergadering is de toezegging gedaan dat een nieuw voorstel eerst met de aanwonenden besproken zou worden. Nu is weer eerst een voorstel bij de Gemeente neergelegd. De voorzitter licht de werkwijze van de Dorpsraad toe. Het idee, passend in het DOP, wordt eerst op haalbaarheid getoetst bij de Gemeente. Wanneer het idee tot de mogelijkheden behoort, vindt communicatie met de aanwonenden plaats. Tevens wordt opgemerkt dat de Dorpsraad de huidige bordjes zou laten verwijderen. Volgens een aanwonende is dit verzoek niet ingediend bij de Gemeente. De heer van Deurzen heeft bij de Dorpsraad echter aangegeven de bordjes pas te verwijderen als de andere bordjes terug zijn (er zijn nu 3 bordjes 'verdwenen'). Er wordt gevraagd op basis van welke criteria evaluatie over een jaar plaatsvindt. De situatie zal geëvalueerd worden zodra de bouwwerkzaamheden zijn afgerond. Criteria hiervoor worden t.z.t. vastgesteld Als laatste wordt gevraagd hoe het zit met handhaving van een eventueel beperkt parkeerverbod. De voorzitter geeft aan dat dit de verantwoordelijkheid van de overheid is. Vanaf de Spraelandweg wordt de 30-km zone niet aangegeven. De commissie neemt dit mee. 5

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5