Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 13 maart 2007 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet alle aanwezigen van harte welkom. Een speciaal welkom aan de heren Linders en van Deurzen van de Gemeente Venray. 2. Vaststelling van de agenda Het agendapunt 'bomen dorpsplein' wordt als agendapunt 3 behandeld. 3. Bespreking bomen dorpsplein De Dorpsraad heeft bij de Gemeente geïnformeerd of het mogelijk is om de platanen langs de Mgr. Hanssenstraat te knotten. De belangrijkste reden om deze mogelijkheden te bekijken is het aanzien. Daarnaast is er op sommige plekken overlast van blad. Óndanks genomen maatregelen heeft het Gemeenschapshuis hier regelmatig last van. De heren Linders en van Deurzen van de Gemeente Venray geven aan dat de bomen destijds op verzoek van de Dorpsraad op deze wijze geplaatst zijn. Het knotten moet jaarlijks gebeuren waardoor dit een hogere kostenpost met zich meebrengt dan het snoeien volgens het huidige snoeiplan. Ook wordt vanuit de Gemeente opgemerkt dat overlast van blad bij de woningen aan de Mgr. Hanssenstraat meevalt, omdat de bomen vrij ver van de huizen staan. De Gemeente heeft het standpunt dat er genoeg manieren zijn om overlast van blad te voorkomen, waardoor dit geen reden is om de bomen te knotten. Door de Gemeente wordt opgemerkt dat het ook mogelijk is om enkele platanen ertussen uit te halen, zodat de overlast minder wordt en het aanzien verbetert. De conclusie is dat het technisch wel mogelijk is om de bomen te knotten, maar dat het nog maar de vraag is of de Gemeente deze extra kostenpost voor haar rekening zal nemen. De Gemeente geeft deze kostenpost in overweging bij de Dorpsraad (schatting 600-700 euro per jaar). Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat er geen overlast van blad is. Daarnaast is niet naar de mening van de aanwonenden geinformeerd. De voorzitter geeft aan dat de Dorpsraad eerst heeft geinformeerd bij de Gemeente of knotten wel mogelijk is. Wanneer de Dorpsraad het idee van knotten wil doorzetten, wordt de mening van de aanwonenden gepeild. De voorzitter dankt de heren Linders en van Deurzen voor hun toelichting. 4. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht van ingekomen en uitgaande stukken is uitgedeeld. Er is 300 euro ontvangen van de Gemeente voor het ophalen van de enquetes woningbehoefte in Oostrum. De personen die de enquetes opgehaald hebben, hebben aangegeven het bedrag aan een goed doel te willen schenken. Mevrouw Heesbeen van Basisschool de Meulebeek heeft de Dorpsraad bedankt voor de bijdrage uit het leefbaarheidsbudget. 5. Notulen openbare vergadering d.d. 13 februari 2007 p.2 De sleutel van de meterkast die in d'n Oesterham ligt, is ook eigendom van d'n Oesterham. Deze wordt niet aan derden uitgeleend. De sleutel van de Dorpsraad is inmiddels terecht. Bij gebruik door d'n Oesterham worden begin- en eindstand genoteerd. 6. Projecten leefbaarheidsbudget Er zijn 3 projecten ingediend: hinkelvelden op een openbare speelplaats, verkeersregelaarsattributen en het plaatsen van defibrillators in het gemeenschapshuis en bij het sportpark. De Dorpsraad heeft in een interne vergadering bepaald dat alle 3 de projecten aan de voorwaarden voldoen en in aanmerking komen voor een bijdrage uit het leefbaarheidsbudget. 7. Bespreking jaarplan 2007 in een interne vergadering wordt de planning van de DOP-projecten besproken.Het verwelkomen van nieuwe inwoners wordt als project verwijderd. De commissie komt met een nieuw voorstel. 3

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 3