Gemeente Jeugd kiest reclamecampagne wensgeld STRUINEN langs de Maas en in de Baend. Venrayse jongeren hebben op woensdag 11 april in 't Podium het beste ontwerp gekozen voor een campagne om het wensgeld in Venray te promoten. De ideeën voor de reclamecampagne hebben ze twee weken geleden zelf bedacht, waarna deze door een professioneel communicatiebureau zijn uitgewerkt tot drie ontwerpen. Hieruit is nu het winnende ontwerp gekozen. Na veel discussie is uiteindelijk het ontwerp met een 'coole koe' gekozen. "Deze valt tenminste op", aldus de jongeren. De koe met zonnebril en koptelefoon zal in mei op veel plekken te zien zijn in Venray. Dan start namelijk de campagne onder de naam 'Mijn idee is geld waard'. De campagne bestaat onder andere uit een website, posters in het centrum en op scholen, en een flyer die wordt verspreid op de scholen. Wensgeld houdt in dat jongeren tussen 11 en 23 jaar die iets willen organiseren, van de gemeente Venray maximaal 2000 euro kunnen krijgen om dit daadwerkelijk te realiseren. De gemeente Venray heeft dit onder andere geïntroduceerd omdat jongeren vinden dat er te weinig voor hun 'te doen is' in Venray. Het wensgeld moet jongeren stimuleren zelf activiteiten te organiseren zoals een filmdag, een sportevenement of een festival. Om ervoor te zorgen dat jongeren ook daadwerkelijk gebruik gaan maken van het wensgeld heeft de gemeente Venray hulp ingeroepen van jongeren zelf. Op 28 maart hebben zij onder begeleiding van een communicatiebureau ideeën bedacht voor een reclamecampagne. Wat is er spannender dan het struinen in een ruig natuurgebiedje (natuurontwikkeling) langs de rivier. Aan zee heet het JUTTEN Langs de rivier noemen we het STRUINEN Op zondag 22 april organiseert IVN Venray-Geijsteren een struintocht langs de Maas voor jong en oud. Het is heerlijk om vlak aan de rivier te zijn, te kijken naar de schepen, speuren naar diverse soorten planten, stenen zoeken en lopen over de dierpaadjes. Bij het gehucht Elsteren op de oostoever van de Maas in de omgeving van Well ligt de Baend, een 23 ha groot terrein dat is ontstaan door kleiwinning ten behoeve van kadeaanleg na de overstromingen van 1993 en -95. Nu is het een reliëfrijk terrein waar plasjes en hoger gelegen kleiruggen elkaar afwisselen. Door begrazing wordt voorkomen dat het gebied volledig dichtgroeit met bos. De vegetatie is hieraan aangepast en bestaat veelal uit vrij algemene soorten die als pioniersoort snel een gebied kunnen bereiken. De meest markante dieren in het gebied zijn echter de watervogels. De Baend ligt direct naast de Maas, die door vele trekvogels wordt gebruikt als "snelweg" tijdens de vogeltrek. Wilt U dit meemaken en breng dan vooral de (klein)kinderen mee, dan kom om 10.00 uur naar de:Parkeerplaats bij restaurant Brienen aan de Maas (Grotestraat 11) in Well. De tocht duur tot 12.00 uur. Goed schoeisel is gewenst.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 22